Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Kurumlar

18 Mayıs 2016

Faizsiz krediler genellikle devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilir. Faizsiz kredilerin bankalar tarafından da verilmesi mümkündür. Fakat bankalar faizsiz kredi verirken mutlaka belirli şartlar ya da masraflar isterler.

Faizsiz Krediler ve Başvurusu

Faizsiz banka kredilerini kullanmak, bazı bankalar da, bankaya ait kredi kartı olması gerekir ve o kredi kartından faizsiz kredi alabilmesi mümkün olur. Yani banka kredi kartının alınmasını şart koşar. Bazı bankalar da ise faizsiz kredi kullanabilmek için bankanın öngördüğü poliçelerin kabul edilerek kullanılması ve kredi esnasında çıkabilen masraflarla bankalar bu tip açıklarını kapatarak Faizsiz kredi kullandırırlar. Faizsiz krediler aslında çok cazip bir teklifmiş gibi gözükse de diğer çekilen kredilerle hemen hemen aynı fiyatı bulması mümkündür. Bankalar kullandırdıkları kredilerin ilk aylarına kullanım bedeli ekleyerek de bu açığı kapatabiliyorlar. Bunların yanı sıra bazı bankalar ise verdikleri kredi tutarının yüzde yirmilik dilimine kredi kartı faizi uygulamıyor ve kredi tahsis ücreti almıyor. Bu krediye faizsiz kredi adlandırmasında bulunuyor. Faizsiz kredi almak istenildiğinde ilk olarak yapılması gereken verilen faizsiz kredinin tam anlamı ile şartlarını öğrenmektir. Bu tür krediler alınırken banka tarafından imzalattırılan kredi sözleşmelerinin maddeleri kesinlikle okunmalı ve o şekil de imzalanmalıdır. Faizsiz krediler belirli tutarların dışına çıkmayan kredilerdir. Bu kredilerin dışında bir de devletin kurum ve kuruluşları tarafından verilen krediler vardır. Kurumlardan alınan bu tür hibe kredilere örnek verecek olursak; KOSGEB’in vermiş olduğu işletmelerini geliştirmek adına 100.000 Türk lirası faizsiz kredi vardır. Bu kredi yüzde sıfır faiz uygulaması ile alınır ve geri ödenirken kesinlikle kişiden herhangi bir faiz talebin de bulunulmaz. Yazılarımız arasında bulabileceğiniz kosgeb kredisi nasıl alınır ilginizi çekebilir. Okumanızı tavsiye ederiz.

kosgeb hibe krediler

Kosgeb kredisi nasıl alınır? Başvurusu ve şartları nelerdir diyorsanız bu konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Başka bir faizsiz kredi ise, Mikro kredi adı verilen, düşük bütçeli ev hanımlarının kullandığı kredidir.

mikro kredi başvurusu

Mikro kredi nedir? Başvurusu nasıl yapılır tüm detaylar burada.

Bunların dışında esnaflar için hazırlanmış esnafların alabileceği faizsiz kredi vardır. Esnafların yapmış oldukları işin türünün günümüzde azalması ve yapılan işin sanatsal ve kültürel bakımdan bir iş olması gerekir. Aynı zamandan esnafların bu krediyi kullanabilmeleri için “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” olması zorunludur. Esnaflara verilen faizsiz kredi kapsamın da birde otuz bin Türk lirası tutarında esnafın döner sermayesi ve iş yerinin organizasyonun da kullanılması adına verilen kredi vardır. Bu krediler devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen faizsiz kredilere yalnızca birkaç örnektir.

Bu tür krediler işletmeler kurulması ve iş yerlerinin geliştirilmesi açısından büyük katkı sağlar. Ekonomiye katkısı oldukça fazladır. İşsizlik oranını azaltmaya da yardımı büyüktür. Bankalardan alınan faizsiz krediler ise birçok krediye nazaran daha avantajlı olduğu için kişilerin ihtiyaç duydukları anda, ihtiyaçları olan tutarların alınarak ihtiyacın giderilmesin de faydası çoktur.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Çekemiyorum Acil Para Lazım başlıklı yazımız Acil borç para lazım, Acil para ve Acil para lazım diyenler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Davut Şahin dedi ki:

    elinizden geldiğince faizsiz banka ile çalışın. Devletin katkısıyla hızlı böyle bankaların artacaktır.

  2. Yasemin dedi ki:

    Faiz kredi çekmek isteyenlere çok güzel bilgiler yazmışsınız. Zevkle sitenizi takip ediyorum. Çok güzel

Yorum Yaz


Yukarı Çık