Finansbank Enpara Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

21 Mayıs 2016

Bankalar ile kategorimizde şimdi size Finansbank Enpara hizmetini tanıtalım. Enpara nedir? Enpara hesap açma başvurusu nasıl yapılır? Enpara hizmetinin avatajları ve dezavantajları hakkında bilgiler edinelim. Çok sık sorulan sorulardan biri de Enpara kredi başvurusu nasıl yapılır? Bu konuya şimdilik kısaca değineceğiz. Konularımız arasında detaylı olarak bulabilirsiniz.

Enpara Nedir?

Finansbank bünyesinde bulunan bir çeşit hesap türüdür. Enpara hesapları şube olmaksızın hizmet veren yani sadece dijital ortamdan çalışan bir hesap türüdür. Enpara hesabı kullanan kişiler şubeyle işlem yapamamaktadır. Destekler için bir çağrı merkezi sizlere hizmet vermektedir. Peki şube olmadan banka hesap işlemleri, hizmetleri nasıl yapılır? dediğinizi duyar gibiyim. Günümüzde tüm bankaların hizmetleri internet bankacılığı bulunmakta. İnternet bankacılığının yanında şubeyle de işlemlerinizi yapabilirsiniz. İşte burada enpara sadece internet bankacılığı üzerinden hizmet vermektedir. Tüm işlemlerinizi internet üzerinden yapıyorsunuz. Eft, havale, döviz alım – satım işlemlerinin hepsi internet bankacılığından yapılıyor. Enpara’da herhangi bir masraf ve işlemler için ücret alınmıyor. Hesap işletim ücreti de bulunmamaktadır. Para yatırma ve çekme işlemlerinizi Finansbank’ın ATM’lerinden yapabiliyorsunuz. Vadeli mevduat hesabında faiz geliri elde edebilirsiniz.

enpara encard

Enpara hesabı açmak istiyorum ama nasıl başvuru yapacağım?

Enpara hesabı açmak için resmi web sitesine girerek internet üzerinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Başvuru formunu doldurduktan sonra telefonla tarafınıza geri dönüş yapılıyor ve sizinle görüşmek başvurunuzu onaylamak için banka çalışanı sizden randevu talep ediyor. Görüşmeye gelen banka personeli sizi Enpara hakkında da bilgilendirip nufüs cüzdanınızın veya ehliyetinizin resmini çekerek hesabınızın hemen açılmasını sağlıyor. Hesap açıldıktan sonra banka hesap kartınız hemen size teslim ediliyor. Banka işlemlerinizi hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı

Şu anda enpara’nın bir kredi kartı bulunmamaktadır. Yakın zamanda kredi kartı ile de hizmet vermeyi planlıyor ve bu doğrultuda çalışmaları da devam etmektedir.

Enpara kredi başvurusu

Bu konuyu detaylı olarak anlatacağız. Şimdi burada kısaca bilgi verelim. Enpara kredi hizmeti sunmaktadır. Hesabınız aktif olduktan sonra internet bankacılığından girip kredi talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Kredi onayı bir kaç gün içinde olumlu veya red olarak tarafınıza bilgi verilecektir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bir çok kredi bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Enpara hizmetinin dezavantajlarına değinecek olursak yukarıda da dediğimiz gibi şu anda bir kredi kartı hizmeti bulunmamaktadır. Banka şubesiyle muhattap olamadığınız için yüksek meblağlı tutarları günlük para çekme limitinden dolayı ATM’den çekemiyorsunuz. Bunun için başka bir bankaya eft yapmanız gerekiyor. Eft işlemleri için ücret veya masraf alınmıyor.

Daha önce araştırmış olduğumuz Havale Nedir? Havale Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız Havale nasıl yapılır, Havale nedir ve Havale ve eft hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık