Galeri (Oto Alım – Satım) İşi Nasıl Yapılır?

20 Haziran 2016

En iyi yatırım fikirlerinden bir tanesi olan galeri işi günümüzde en çok kar bırakan işlerden bir tanesidir. Fakat her işin olduğu gibi galeri işinin de zorlukları bulunmaktadır. Bu işi yapabilmek için öncelikle arabalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hangi araç ne kadar eder, araç piyasasını yakından takip ederek öğrenmelisiniz. Özellikle yanınızda çalıştırdığınız kişileri de en iyi şekilde seçmeli ve pazarlama konusunda başarılı olmalarına özen göstermelisiniz. Araç alım satım işini yapabilmek için neler yapmalısınız göz atalım.

Oto Galeri Nasıl Açılır?

Öncelikle şuna karar vermelisiniz. Mevcut bir oto galeri mi satın almalı yoksa yeni sıfırdan bir oto galeri mi açmalı? İkinci seçenek biraz daha pahalıya gelebilir ama her şeyi siz en baştan yapacağınız için oto galeriye hakim olursunuz. Mevcut satılık bir oto galeri varsa bunu da değerlendirebilirsiniz. İsim yapmış hazırda bulunan araçları bulunuyorsa toplu şekilde alacağınız için araçlar size daha uygun fiyattan gelebilir. Bu iki seçeneği en iyi şekilde analiz etmeli ve kendinize bir yol haritası çıkarmalısınız. Sizin için nasıl başarıyı yakalayabilirsiniz araştırma yaptık işte ortaya çıkan öneriler.

Rekabet Analizi Yapın

Çevreniz de bu iş ile ilgili kişiler var mı? Rekabet ortamı nasıl bunun analizini iyi yapmalı ve yatırım yapacağınız yeri çok iyi seçmelisiniz. Çünkü isteğin az olduğu ve satışın fazla yapılmayacağı kuytu köşe bir yer seçerseniz satışlarınız doğal olarak az olacaktır.

Sosyal Siteleri Kullanın

Özellikle son yıllarda etkisi günden güne artan sosyal medya siteleri sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilir ve fan sayfaları kurabilirsiniz. Bu sayfalar üzerinden de oto galerinizin reklamını yaparak satışlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Araç Çeşitliliğiniz Olsun

Galeri işi yapmayı düşünenler bu konuya da dikkat etmesini tavsiye ederiz. Satacağınız araçların tek bir marka değil de hemen hemen her markada olmasına özen gösterin bu şekilde galerinize gelen bir kişi mutlaka bütçesine ve zevkine uygun bir araç seçecektir.

Sermayeniz Sağlam Olsun

Sermayeniz ne kadar iyi olursa galeriniz için alacağınız araçlarda o kadar iyi olacaktır. Oto galerinize gelen bir müşteri bu çeşitlilik arasından araç almadan çıkmayacaktır. Yeni iş fikirleri kategorimizden bir çok iş fikri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kahvaltı Salonu Açmak - İş Fikirleri başlıklı yazımız Kahvaltı salonu açmak istiyorum, Kahvaltı salonu işletmek ve Kahvaltı salonu nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık