Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

3 Eylül 2016

Kredi notu ülkemizdeki bankalar tarafından verilen ve Kredi Kayıt Bürosunun oluşturduğu Findeks Raporunda belirtilen bir nottur. Kişilerin tüm bankalar ile olan ilişkilerini inceleyen Kredi Kayıt Bürosu incelemeler sonucu kişilere bir rapor oluşturmaktadır. Bu rapor sayesinde de kredi notu kullanıcılara bildirilmektedir. Kredi notu sayesinde bankalar ile ilişkiler düzenli devam ettirebilmektedir. Kredi kartı kullanan veya kredi çeken kişiler için bu not oldukça önemlidir. Findeks raporu sayesinde tüm bankalara ne kadar borcunuz olduğu, bankalarla olan ilişkilerinizin nasıl olduğu belirtilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Notu

Kredi kartı kullanan kişiler veya kredi çeken kişilerin borç ödeme durumuna göre belirlenen bu notun yüksek olması sizler adına olumlu bir olaydır. Çünkü Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Findeks Raporunda belirtilen kredi notu bankalara karşı olan sadakatinizi belirtir. Kredi kartı kullanan kişilerin asgari tutarlarını dahi ödememeleri veya aksatmaları durumunda kredi notu düşük olacaktır. Aynı zamanda bankalardan kredi çeken kişilerin borçlarını ödememeleri durumunda da aynı durum söz konusu olacaktır. Findeks Raporunda belirtilen kredi notunun düşük olması durumunda bankalar sizlere kredi kartı ve kredi vermeyebilir. Vermesi durumunda ise limitiniz oldukça düşük olacak ve faiz oranı yüksek olacaktır.

Garanti Bankası’ndan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Garanti Bankası, kendi müşterilerine vermiş olduğu hizmet sayesinde 9 ₺ karşılığı öğrenebilinen kredi notunu ücretsiz olarak vermektedir. Garanti Bankası müşterileri internet bankacılığı aracılığı ile kredi notlarını öğrenebilmektedirler.

Kendilerine özel şifreleri ile internet bankacılığı kullanıcıları açılan pencerede bulunan Başvurular menüsünde bulunan Kredi Raporu sekmesinden başvuru tarihinden itibaren 6 aylık süreçte kredi notlarını öğrenebilirler.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından gelen bilgileri kullanıcıları ile paylaşan Garanti Bankası bu rapor sayesinde kullanıcılarının bankalarla olan ilişkilerini takip etmekte ve bunu kullanıcıları ile paylaşmaktadır.

Kredi notu ile ilgili olan yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

ücretsiz kredi notu yükseltme

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Ücretsiz kredi notumu öğrenmek istiyorum diyorsanız bu konumuza göz atabilirsiniz. Resmin üzerini tıklayıp yazımıza ulaşabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Notu Yükseltme Teknikleri başlıklı yazımız Kredi notu, Kredi notu nasıl yükselir ve Kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık