Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Almanın Yolları

30 Haziran 2017

Bankalardan kredi çekmek veya almak bazen işkenceye dönmektedir. Bu yazımızda gelir belgesi olmadan kredi başvuru yapmanın yollarından ve gelir belgesiz kredi almak için neler yapılması gerekli onları araştırdık ve sizlere sunuyoruz.

Bankaların kredi verirken öncelikli olarak istedikleri evrakların en başında gelir belgesi gelmektedir. Eğer bir gelir belgeniz yoksa sizin için kredi almak imkansız değil sadece biraz daha şartları zorlamanız demektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Olur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gelir belgesi bankaların aradıkları önde gelen evraklardır. Fakat bankalar müşteri kaybetmekten çekiniyorlar, bir diğer yandan da geri ödemesi yapılmayacak kişilere kredi vermeye çekinmektedirler. Şimdi gelelim gelir belgesiz kredi nasıl alınır? Bankalar gelir belgesi olmayan kişilere nasıl kredi veriyor sorularına. Gelir belgesiz kredi çekmek istiyorsanız öncelikle kredi notunuzun yüksek olması birinci şartlar arasındadır. Kredi notunuzu da daha önce çekmiş olduğunuz veya almış olduğunuz kredilerin ödeme zamanları ve ödeme miktarları belirliyor. Eğer siz daha önce kredi çekmiş iseniz ve zamanında tüm ödemelerini yapmış iseniz bu sizin artınız olacaktır. Bir sonraki kredi talebiniz olumlu karşılanacaktır ve gelir belgeniz olmasa dahi kredi çekebilirsiniz.

Gelelim ikinci bir duruma. Eğer ki bir bankanın kredi kartını kullanıyor iseniz ilk başvuru yapmanız gerekli o banka olmalıdır. Tabi kredi kartı ödemelerinizin en azından asgari tutarını zamanında yatırmış olmalısınız. Ödemeleriniz ve kredi kartı kullanımınız banka için bir analizdir. Eğer bu durumda yok ise banka sizden bu sefer kefil talebinde bulunacaktır. Sabit maaşlı bir çalışan veya kamu personeli çalışanını kefil göstermeniz gelir belgesiz kredi başvurusu için önemli olacaktır.

Konumuzun da devamı niteliğinde olan aşağıdaki yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. İlgili konuya ulaşmak için resmin üzerini tıklamanız yeterlidir.

Sigoratasız kişiye kredi verenler

Sigortasız kişi kredi alabilir mi? Sigortasız kişiye kredi veren bankalar hangileridir? diyenler bu konuya göz atabilirler.

Gelirim yok kredi nasıl kredi başvurusu yapabilirim?

Gelirim yok kredi çekmek istiyorum” diyenler için yukarı da bankaların neleri önemsediklerini sizlere aktardık. Bunlara alternatif olarak da şu yolları da deneyebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusunda veya bankaların uygulamaları olan sms ile kredi başvurusu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu yolları kullanarak yaptığınız kredi başvurusu sonucunda size olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır. Gelir belgeniz yok ise bu yollarla da başvuru yapıp size geri dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz. Olumlu olan kredi başvurunuzu banka şubesine giderek gelir belgesiz kredinizi çekebilirsiniz.

İlgilinizi çekebilir.

gelir belgesiz senetle kredi

Gelir belgesiz senetle kredi veren kuruluşlar hangileridir? Senetle kredi alınabilir mi? Resmin üzerini tıklayıp ilgili konumuza gidebilirsiniz.

Daha fazla ve güncel bilgiye ulaşmak isteyenler bizleri sosyal medya hesaplarından takip edebilirler. Her gün güncellenen ve sizlere daha fazla bilgi aktarımında bulunmayı hedef alan web sayfamızı beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kesin Onaylı Kredi Başvurusu başlıklı yazımız Hangi banka ön onaysız kredi, Kesin kredi veren banka ve Kesin onaylı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Arif dedi ki:

  Gelir belgem olmadan yani gelir belgesiz kredi çekilebildiğini bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum teşekkürler.

  1. Kredispara dedi ki:

   Sizlere krediler hakkında bilgilendirebildiysek ne mutlu.

 2. Rıfat B. dedi ki:

  Gelir belgesiz kredi çekiliyormuş sayenizde bilgilendim. Bu siteyi sürekli takip etmekteyim. Çok güzel bilgiler aktarıyor ve bilgilendiriyorsunuz. Çok teşekkürler.

  1. Kredispara dedi ki:

   İlginizden ve yorumunuzdan dolayı biz teşekkür ederiz.

   1. Sait dedi ki:

    Kardeş acil krediye ihtiyacım var kamu çalışanıyım

 3. Belgesiz kredi dedi ki:

  Gelir belgesiz kredi alındığını bilmiyordum bu yazınızı okunduktan sonra hemen ilk iş kredi başvurusunda bulunacağım. Teşekkürler kredispara.

 4. Müslim dedi ki:

  Gelir belgem yok tapu var adima. Bu şekilde kredi alabilir miyim

  1. Kredispara dedi ki:

   Gelir belgesi olmadan kredi alabilirsiniz. Adınıza kayıtlı bir gayrimenkullünüz bulunuyorsa bunu kredi almak istediğiniz bankaya sunarak diğer bir deyişle ipotek gösterip kredi alabilirsin.

 5. Zafer dedi ki:

  Gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyenler için güzel bilgiler. Teşekkürler.

  1. Kredispara dedi ki:

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize.

Yorum Yaz


Yukarı Çık