Gelir Belgesiz Senetle Kredi Verenler

6 Ocak 2017

Paraya ihtiyacım var, gelir belgesiz, senetle kredi alabilir miyim? Acil para lazım, bankalardan kredi çekemiyorum, ne yapmalıyım? Diyenlerdenseniz, size bu yazımızda senetle kredi veren kuruluşlardan bahsedelim.

Gelir Belgesiz Senetle Kredi

Nakit sıkıntısı yaşayanların kredi ihtiyacı olduğu şu günlerde her ne kadar bankalardan kredi çekmek kolay gözükse de bu herkes için geçerli değildir. Bankaların çoğunluğu gelir belgesiz kredi sistemine geçmiştir ancak burada önemli olan nokta krediyi verirken kişinin kredi geçmişine bakılmasıdır. Zaten kredi geçmişi temiz olmayan ya da mevcut borç durumu yüksek olan kişilerin banklardan kredi çekme şansı yok denecek kadar azdır. İşte tam bu noktada devreye senetle kredi veren kuruluşlar ya da kişiler girmektedir.

Senetle kredi veren kuruluşlar ile kişiler arasındaki tek fark, kredi veren kuruluşların kurumsal yapıda olmasıdır. Bunlara finans kuruluşları adı verilmektedir. Devlet kontrollü olduğu belirtilse de kredi geri ödemesi aksadığı zaman devletin yapacağı bir şey yoktur. Burada önem teşkil eden şey ise krediyi alabilmek için imzalanan senetlerdir. Kredi ödemesi aksadığı zaman senetler devreye girer ve icra mahkemesince değerlendirilir. Bu süreç uzun bir süreçtir. Bunun yanı sıra finans kuruluşları senetle kredi verirken, olayı resmi gibi göstermek adına protokol, anlaşma – sözleşme gibi belgeler düzenlerler. Tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta ise o sözleşmelerde ne yazdığıdır. Eğer ki sözleşmelerde kredi karşılığı ipotek durumu var ise ve siz buna imza atıyorsanız senetleri vaktinde ödemeniz gerekmekte, aksi taktirde sözleşmenin devreye gireceğini unutmamak gerekir.

Neden Finans Kuruluşundan Kredi Çekmeliyim?

 • Finans kuruluşlarından senetle kredi çekmenin en büyük avantajı ise gelir belgesi ibraz etmeden kredi alınıyor olabilmesidir.
 • Finans kuruluşlarından alınan senetle kredilerin taksit sayısı bankalardan daha fazladır.
 • Kimi durumlarda finans kuruluşları senetle kredileri bankalara göre daha düşük faiz oranı ile verilmektedir.

Gelir Belgesiz Senetle Başka Nasıl Kredi Çekebilirim?

Resmi olmamak kaydı ile gelir belgesiz ve senetle kredi çekmenin bir diğer yolu ise, senetle para veren kişilerden kredi alınmasıdır. kredispara olarak bunu önermemekteyiz, yasal değildir. Abartılı faiz oranları ile kişilerden senetle para almak mantıklı bir şey değildir. Ama maalesef ülkemizde maddi sıkıntı çekenlerin büyük bir kısmı son çare olarak bunu kullanmaktadırlar. Halk dilinde tefeci olarak adlandırılan bu sistemin güvenli olmadığını bir kez daha hatırlatalım. Kesinlikle bu kişilerden uzak durmalısınız. Daha önce yazmış olduğumuz ilgili yazılarımıza aşağıda göz atabilirsiniz.

Senetle Kredi Başvurusu

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Almanın Yolları

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Burhan dedi ki:

  Acil nakite ihtıyacım var yardımcı olabilirmisiniz

 2. Avcılar dedi ki:

  Taksitli senetle 9.000tl ihtiyacım var
  1300tl gelirim var avcılar istanbul
  Acil dönüş yaparsanız sevinirim
  Annemin hastalıgı icin gerekli

 3. İsmail dedi ki:

  Senetle kredi nasil oluyor acaba bilgi verirmisiniz guvenlimi

  1. Kredispara dedi ki:

   Resmi olan finans kurumları ile çalışmanız dahilinde bir sıkıntı çıkmayacaktır ismail bay. Fakat bunların haricinde TEFECİ olarak bilinen kişilerden senetle kredi almanız halinde bir çok sıkıntı ve sorunla karşılaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

   1. Ismail dedi ki:

    Mrb 2200 tl gelirim var 10000 ihtitacim var ulasirmisiniz. ****

 4. kredi dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler.

 5. Cemil dedi ki:

  3500 tl gelirim var 30000 bin e ihtiyacim var 543 *** ** **

 6. Burcu dedi ki:

  40 tl ihtiyacım var bankalardan kredi çekemiyorum kredi borclarim var

  1. Kredispara dedi ki:

   Burcu hanım finans kuruluşlarıyla ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

   1. yunus dedi ki:

    Bu finans kuruluslarından bahsetme sansınız nedir. Çünkü işin içinde değilim. Ve hiçbir firmayı bilmiyorum. Bu kuruluslardan bazılarının adını verirseniz irtibata gececegim.

    1. Kredispara dedi ki:

     Resmi olarak finans saylayan kuruluşlar bankalardır. Bankaların sunmuş olduğu kredi hizmetlerini zaten sitemizde paylaşmaktayız.

   2. Taner Kilic dedi ki:

    Slm acil 50 ihtiyacım var donerseniz sevinirim

 7. Guray dedi ki:

  2200 gelirim var bursada ikamet ediyorum 10000 tl ihtiyacim var yardimci olurmusunuz.

 8. Erdem dedi ki:

  Selam 3600 gelirim var memurum 7000 ihtiyacim var..acil..

 9. Önder ATEŞ dedi ki:

  10 tl ihtiyacım var bankalardan kredi çekemiyorum kredi kartı borclarim var

 10. Tahir dedi ki:

  30 bin TL lazım 542 *** ** **

 11. Adnan öztürk dedi ki:

  20000 TL ihtiyacım var emekliyim calisanım aylık gelirim 5000 TL istanbul gaziosmanpasa dayım acil ihtiyaç vardır banka borçlarımı kapatacam

 12. esra dedi ki:

  acil para lazım. 25.000 TL’ye ihtiyacım var 546*** ** **

 13. celal dedi ki:

  merhabalar bana çok acil 20 tl ye ihtiyacım var bana yardımcı olursanız çok sevinirim bana bu irtibat numarasından ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz


Yukarı Çık