Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

25 Mayıs 2017

Girişimci kredisi almak istiyorum! Girişimci kredisi nasıl alınır? Bankalar girişimci kredisi veriyor mu? Girişimci kredisi almak için ne yapmak gerekli? Diyorsanız, kredispara.com olarak hazırladığımız bu yazımızı muhakkak okumalısınız! Girişimciyim ve krediye ihtiyacım var diyenler için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak, girişimci kredisi hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız!

Girişimci Kredisi

Piyasada ağırlıklı olarak özel bankaların sunmakta olduğu yeni bir kredi türü ise girişimci kredisidir. Kimi bankalarda genç girişimci kredisi, girişimcilik kredisi, cesur girişimci kredisi, mucit girişimci kredisi gibi adlandırmaları ve sınıflandırmaları da mevcuttur. Girişimci kredisi, adından da anlaşılacağı üzere işe yeni başlayacak olanlara, yeni bir iş yapacak olanlara sermaye ve yatırım desteği sağlamak adına verilen bir kredidir.

Girişimci Kredisi Almak İstiyorum!

girişimci kredisi

Eğer yeni bir iş yapacak iseniz ve yapacağınız iş üretime dayalı veya teknoloji temelli ise bankalardan girişimci kredilerini rahatlıkla alabilirsiniz. Bunların dışında alanlarda da iş yapmak isteyen, yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlar da girişimci kredisine başvuruda bulunabilir. Kredinin proje bazlı onaylanması ise krediyi veren bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur. Tabii ki de girişimci kredilerini alabilmek için bankaların ayrıca şartları da bulunmaktadır. Buradaki temel şartlar içinde ise öncelikli olarak kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu ve kara liste sorgulamasıdır. Kimi bankalar krediyi verirken belirli bir yaş üst sınırı da vardır. Genç girişimci kredileri buna güzel bir örnektir.

Girişimci kredisi alabilmek için çoğu bankaca ortak kural hali hazırda bir işletmenin olması gerekliliğidir. Ancak burada önemli olan işletmenin açılış yapılması gereklidir. Yani üretim olarak faaliyete geçmiş olması genellikle gerekli değildir. Ancak bu her zaman için böyle olmayabilir. Girişimci kredileri devlet tarafından bankalara teşvik edilmiş ancak ilgili kredilerin geçerli şartları bankalara bırakılmıştır.

Girişimci kredilerinden yararlanmak isteyen kişilerin tabii ki de girişimci bir ruhta olması gerekmektedir. Girişimcilik ruhu ile iş detaylandırması yapılmalı ve proje hazırlanmalıdır. Kimi bankalar, girişimci kredisini verebilmek için ön şart olarak iş projesi de isteyebilmektedir. Bankaların, daha doğrusu devletin istediği, bu krediyi alanlar, krediyi sadece ve sadece iş yeri ile ilgili kullansın ve bunu çoğunlukla işe başlarken yatırım ve sermaye gücü olarak kullansın istemektedir. Bir işe girmeden önce iş projesi hazırlanmalı ve özellikle banka tarafından talep edildiği takdirde sunulmalıdır. İş projelerinde net olarak ve nete yakın bir tahmini tutar ile giderlerin de ayrıca belirtilmesi girişimciler için kolaylık olacaktır.

kredispara.com web sitemiz üzerinde girişimci kredisi veren bankalara ve kredi şartlarına ulaşabilir, ilgili konularda güncel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık