Girişimci Kredisi Şartları Nelerdir?

27 Mayıs 2017

Girişimci kredisi almak istiyorum; girişimci kredisi şartları nelerdir? Girişimci kredisi nasıl alınır, hangi şartların yerine getirilmesi gerekmektedir? kredispara.com bu sorularınıza yanıt veriyor! Girişimci kredisi almak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda girişimci kredisi şartları hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız!

Girişimci Kredisi

Girişimci kredisi, girişimci ruha sahip olarak iş kurmak isteyenlere yardım etmek amacı ile verilen kredilerdir. Bu krediler almanın iki farklı yolu vardır. Bunlar;

 • Devlet Destekli Kosgeb Girişimci Kredileri
 • Bankaların Verdiği Girişimci Kredileri

Girişimci Kredisi Şartları

Devlet destekli olarak Kosgeb aracılığı ile verilen girişimci kredilerini almak için gerekli şartları şu şekilde sıralayalım.

 1. Kosgeb girişimci kredisi alabilmek için kurum tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılmak gerekir.
 2. Düzenlenecek kursta başarılı olmak gereklidir.
 3. Kosgeb veri tabanına kayıt olmak gerekmektedir.
 4. Kursta detaylı olarak öğretilen iş projesi, kurulacak iş ile ilgili olarak düzenlenmeli ve işletmenin kuruluşunda yapılan harcamalar faturalandırılmalıdır.
 5. İş projesi Kosgeb’e sunulmalıdır.
 6. Projede detayları bulunan kurulum adımları izlenmelidir.
 7. TC vatandaşı olmak gereklidir.

İlginizi çekebileceğimizi düşündüğümüz bu yazımızın devamı niteliğinde olan yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bankaların verdiği girişimci kredilerini alabilmek için ise genel şartlar şu şekildedir.

 1. Girişimci kredisi alabilmek için öncelikle şirket açılışı yapılmalıdır.
 2. İşletmenin faaliyetlere başlayabilmesi için gerekli finansmanın sağlanması durumunda nereye ve nasıl kullanılacağı detaylı olarak bankaya sunulmalıdır.
 3. Bankaların girişimci kredilerine sahip olabilmek için üretim odaklı olarak iş kurmak gereklidir.
 4. Bankaların girişimci kredileri, ağırlıklı olarak genç ve deneyimsiz girişimcilere verilmektedir.
 5. Bankalardan girişimci kredisi alabilmek için kara listeye hiç girmemiş olmak gereklidir.
 6. Girişimcilik kredisine başvuran kişinin kredi notu düşük olmamalıdır.
kosgeb hibe krediler

Kosgeb kredisi nasıl alınır? Detaylar bu yazımızda.

Girişimci kredileri, iş kurmak isteyen ancak yeterli bütçeye sahip olmayan girişimciler için destek olmak amaçlı verilmektedir. Girişimci kredileri mutlaka işletmenin kurulum giderleri finansmanı olarak kullanılmalıdır. Yapılan harcamalar gerçek şekli ile belgelenebilir olması gereklidir. Girişimciler, özellikler bankaların vermekte olduğu girişimci kredilerini belirlenen faiz oranı ile vadeli olarak geri ödemektedirler. Bu açıdan alınan kredinin girişim amaçlı olarak işletme faaliyetlerinde kullanılması önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Girişimci kredileri alma süreçleri ve bankaların kredi kampanyalarına kredispara.com web sayfamızdan istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca yazımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Sami dedi ki:

  Üniversiteden bu yıl mezun oluyorum ve girişimcilik ruhum bulunmakta. Bu sebepten dolayı ticaretle uğraşmak istiyorum. Fakat çok fazla finansal desteğim bulunmamakta. Bu konunuzda olmayan girişimciler için kredi olarak başka hangi yöntemler bulunmakta. Bunu araştırıp bizlere sunum yaparsanız daha çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu yazınızda da emeği geçenlere çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  1. Kredispara dedi ki:

   Yazımıza göstermiş olduğunuz ilgiden ve uzun yorumunuzdan dolayı biz teşekkür ederiz. Editörleriniz talebinizi almış bulunmaktadır. Bu konu hakkında ilerleyen zamanda daha kapsamlı neler yapabiliriz diye ele alacağız. Sitemizi takip etmeyi ihmal etmeyiniz. İyi günler dileriz.

Yorum Yaz


Yukarı Çık