Girişimcilik Sertifikası Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

22 Haziran 2017

Girişimcilik sertifikası nedir? Girişimcilik sertifikası ne işe yarar? Girişimcilik sertifikası nasıl alınır? Girişimcilik sertifikası nerden alınır? Girişimcilik sertifikası almak için ne yapmak gereklidir? kredispara.com bu yazısında sizlere Girişimcilik sertifikası bilgilerini veriyor. Girişimcilik sertifikası ile ilgili merak ettiklerinize bu yazımızda yanıtlar bulacaksınız!

Girişimcilik Sertifikası

Girişimcilik Sertifikası Nedir” diye merak edenlere açıklamasını yapalım. Girişimcilik sertifikası, girişimcilere verilen bir belgedir. Bu belge ile girişimciler devlet desteği alarak iş yeri kurabilir ya da kurdukları iş yerine maddi destek sağlayabilirler. Girişimcilik sertifikası iş kurmak isteyenler için son derece önemlidir. Girişimcilik sertifikası başlı başına bir destek sağlamaz lakin bütünün en önemli bir parçasıdır diyebilir. Çünkü Girişimcilik sertifikası olmadan devlet desteklerine başvuruda bulunmak imkansızdır.

Girişimcilik sertifikası ne işe yarar?

Gelelim Girişimcilik sertifikası tam olarak ne işe yarıyor! Girişimcilik sertifikası girişimciler yani iş kurmayı düşünenler için maddi yardımların anahtarıdır. Devletimiz, son yıllarda girişimcileri desteklemek amacı ile onlara iş kurarken yardım etmeye ağırlık vermiştir. İşte girişimcili sertifikası da bu yardım kapılarını aralayan en baş faktördür. Girişimcilik sertifikası olan kişiler iş kurarken ya da yeni kurdukları işleri için devletten hibe veya faizsiz kredi alabilirler. Girişimcilik sertifikası bu girişimciler için oldukça önemlidir.

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Girişimcilik sertifikası nasıl alınır diyen binlerce insandan bahsedebiliriz. Sizleri fazla meraklandırmayalım hemen açıklayalım Girişimcilik sertifikası Kosgeb Kurumundan alınmaktadır. Girişimcilik sertifikası alabilmek için temel kural ise Kosgeb Kurumuna başvuruda bulunularak Kurumun düzenleyeceği girişimcilik eğitimine katılmaktır. Bu eğitimde başarılı olmak ise işin gerekliliğidir. Eğitim sonunda başarı sağlayan kişilere Girişimcilik sertifikası verilmektedir. Ayrıca eğitime mutlaka devam edilmelidir. Devam zorunluluğu vardır.

Girişimcilik sertifikası ile nasıl destek alacağım?

Girişimcilik sertifikasına sahip olmak tek başına maddi destek sağlamaz. Bunun için yapılması gerekenler vardır. Girişimcilik sertifikası aldıktan sonra iş planı hazırlamalıyız. İş planının nasıl hazırlanacağı detayları ile birlikte eğitim sürecinde öğretilmektedir. Buna göre bir iş planı hazırlamalı ve Kosgeb Kurumuna vermeliyiz. Kosgeb gerekli incelemeleri yaptıktan sonra iş planına onay verir. Buna göre girişimciye devlet desteği olarak hibe ve / veya faizsiz krediler verilir.

Bu yazımızın devamı niteliğinde olan diğer yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Girişimcilik Sertifikası

Girişimcilik Sertifikası Başvurusu ve Şartları Nelerdir? Tüm detayları ile girişimcilik sertifikası

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca yazının altında bulunan yorum kısmından bizlere görüşlerinizi, önerilerinizi ve sorularınızı yazabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık