Halk Emeklilik Nedir? Ne İşe Yarar? Tüm Detayları Burada

28 Mart 2017

Halk Emeklilik nedir? Halk Emeklilik ile ilgili bilgi almak istiyorum! Halk Emeklilik ne işe yarar? Neden Halk Emeklilik tercih etmeliyim? Diyorsanız kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazıyı kesinlikle okumalısınız! Halk Emeklilik detayları ile birlikte bu yazımızda sizlerle buluşuyor.

Halk Emeklilik

Halk Emeklilik Tüm Detayları

Halk Emeklilik 1998 yılından kurulmuştur. Halkbank menşeli olarak faaliyet göstermektedir. Kuruluşunda ismi Birlik Hayat Sigorta AŞ’dir. 2010 yılında şirket yeniden yapılanmaya giderek Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş olarak isim değiştirmiştir. Günümüzde, Halk Emeklilik adı altında verilen hizmetler bu şirket üzerinden olmaktadır.

Peki, Halk Emeklilik Nedir?

Kuruluşundan bugüne sigortacılık hizmetleri veren şirket emeklilik sistemleri üzerine de yoğunlaşmıştır. Özellikle 2005 yılından sonra BES üzerine çalışmalar yapılmış ve emeklilik sistemi organize edilmiştir. Halk Emeklilik en dar ifade ile bireysel emeklilik sistemi, en geniş ifade ile ise bugünün ve geleceğin teminatı, garantisi, sigortasıdır.

Halk Emeklilik Ne İşe Yarar?

Halk Emeklilik; günümüzde insanlar adına hem bugün hem de gelecek için oldukça faydalı bir niteliktedir. Halk Emeklilik ile insanlar hem kendileri için hem de yakınları için bireysel emeklilik yaptırabilmekte hem emeklilik dönemlerinde ekstra bir gelir elde edebilmek hem de birikim yapabilmektedir. Halk Emeklilik sistemine dâhil olan kişiler ayrıca devlet desteği de alarak güzel bir gelecek için yatırım yapmaktadır.

Halk Emeklilik, emeklilik planları adı altında karşımıza çıkmaktadır. 18 yaşından büyük olmak kaydı ile herkes bu sisteme dâhil olabilmektedir. Bu emeklik sistemlerinin başında BES gelmektedir. BES dışında da pek çok Halk Emeklilik sistemi bulunmaktadır. Aile ve grup emeklikleri, iş yeri çalışan emeklilikleri gibi pek çok çeşit vardır. Tüm bunlar için 18 yaş ve üstü olmak gerekir. Ancak çocuklar için anne – babalar yatırım yapabilir ve 18 yaş itibari ile sisteme biriken tutar üzerinden giriş yapılabilir. Özellikle BES sisteminde yasada belirtilen yaş ve süreçler dikkate alınır. Aylık ödemeler yapılır. Devlet desteği ile birlikte birikim artarak devam eder. Ve emeklilik vakti geldiğinde ister toplu bir ikramiye olarak ister aylık emekli maaşı olarak geri alınmaktadır.

Halk Emeklilik, sadece emeklilik sistemi olarak düşülürse yanlış olur. Çünkü kuruluşun ayrıca bir de sigorta hizmetleri yer almaktadır. Halk Emeklilik sigorta hizmetleri de uzun yıllardır başarılı bir şekilde verilmektedir. Başta Ferdi kaza ve sağlık sigortaları olmak üzere birçok sigorta çeşidi Halk Emeklilik sisteminde yer almaktadır.

Neden Halk Emeklilik Tercih Etmeliyim?

Halk Emeklilik tercih etmek sizlere şu şekilde faydalar sağlamaktadır.

  • Halk Emeklilik alanında önde gelen kuruluşlardandır.
  • Halk Emeklilik sektör tecrübesi oldukça yüksektir.
  • Halk Emeklilik güven vermektedir.
  • Halk Emeklilik alanında uzman ve tecrübeli isimlerce yönetilmektedir.
  • Halk Emeklilik müşterilerine kampanyalar düzenleyerek indirim yapmakta, ekstra prim vermekte ve katkı sağlamaktadır.
  • Halk Emeklilik müşteri odaklı olarak hizmet vermektedir.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

emekliler için kredi

Emeklilere kredi başvurusu

Daha önce araştırmış olduğumuz TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Gelir Belgesiz Kredi, TEB Bankası ve TEB Gelir Belgesiz Kobi Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık