Halkbank Kredi Notu Öğrenme

6 Eylül 2016

Bankaların insanlara kredi verip vermemesini belirleyen esas nokta, kişilerin kredi geçmişleridir. Elbette ki bankalar kredi verirken sizlerin maaş dökümleri ile gelirlerinizi sorgulamaktadır. Ancak gelir durumunuz ne kadar iyi olursa olsun, kredi geçmişiniz kötü ise, bankalardan kredi almanın mümkün olmamaktadır. Bankalar sizlerin kredi geçmişlerinizi kredi notunuz ile sorgulayabilmektedir. Kredi notu, bankaların, sizin geri ödeme düzeninize göre verdiği bir nottur. Eğer ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyorsanız kredi notunuz da yüksek olacaktır, ancak geri ödemelerde sorun yaşıyorsanız bankalar sizin kredi notunuzu düşürmektedir.

Kredi notumu nasıl Öğrenebilirim?

Sunduğu imkânlarla, kredi seçeneklerinde ön plana çıkan bankalardan birisi olan Halkbank, müşterilerine kredi notlarını sorgulama konusunda kolaylık sağlamaktadır. Müşteriler artık krediye başvuru yapmadan önce, kredi notlarını öğrenmek istemektedirler. Kredi notundaki puana göre bankaya başvuru yapılmaktadır.

Halkbank kredi notu öğrenme

Halkbankası müşterilerine pratik bir yol sunarak internet üzerinden kredi notunu öğrenme şansı vermektedir. Halkbank internet bankacılığını kullanarak, kredi notunuzu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda telefon bankacılığı ile de Findeks anlaşmalı olarak kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Burada da sizlerden yalnızca TC kimlik numaranız istenmektedir.

Bankalar sizlere 0 ile 1900 arası bir kredi notu belirlemektedir. Bu puan aralığında en riskli olarak görülen ve bankaların hiçbir şekilde kredi vermediği puan, 0 ile 699 Aralığıdır. Bu aralıkta bulunan kişilerin kredi alması çok da mümkün olmamaktadır.

700 ile 1099 puan aralığında olanlar ise orta riskli grup olarak sayılmaktadır. 1100 ve 1499 arası olan gruplar az riskli olarak görülmektedir ve gerekli görüldüğü takdirde kredi alabilirler. Ancak yine de belli oranlarda kredi alamama riskleri de vardır. 1500-1699 arası iyi, 1700-1900 Aralığı ise çok iyi olarak belirlemiştir. Bu grupta bulunan kişiler ise kredi alımlarında sorun yaşamamaktadır. Kredi notu hakkında daha çok bilgi almak burayı tıklayınız.

TAVSİYE YAZI: Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız ilgili konumuza göz atabilirsiniz. Halkbank kredi başvurusu nasıl yapılır? Şartları nelerdir? Tüm detaylar burada.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Notu Yükseltme Teknikleri başlıklı yazımız Kredi notu, Kredi notu nasıl yükselir ve Kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık