Hayvan Kredisi Veren Bankalar

12 Eylül 2017

Hayvan kredisi almak istiyorum! Hangi bankadan hayvan kredisi alabilirim? Hayvan kredisi veren bankalar hangileridir? Diyenler için kredispara.com olarak bu yazımızda sizlere hayvan kredisi veren bankalar hakkında güncel bilgiler veriyoruz.

Hayvan Kredisi

Hayvan ve hayvancılık kredileri ülkemizde önemli ölçüde verilen krediler arasında gösterilmektedir. Özellikle son yıllarda devlet destekli ve teşvikli kredilerin başında gelen bu kredilerin kendi içinde birçok çeşidi mevcuttur. Hayvan kredileri, hayvancılık alanında faaliyet gösteren kişilere, işletme sahiplerine ve işletmelere verilmektedir.

Hayvancılık kredilerinin devlet desteği ile verilmesiyle birlikte bankaların da bu alanda kredi vermesine hız kazandırmıştır. Ziraat Bankasının öncülüğünde diğer bankalar da hayvan kredisi vermeye başlamıştır. Devletin çalışmaları ve bankaların attığı bu adımlar ile hayvan kredileri çeşitlendirilmiş ve ihtiyaca yönelik olarak verilmeye başlanmıştır. Hayvan kredileri genellikle 5 yıl vadeli ve esnek ödeme koşulları ile verilmektedir. Bankalarca yeni bir rekabet ortamı sayılan hayvan kredileri düşük faiz ile verilmeye devam etmektedir.

Hangi Bankalar Hayvan Kredisi Veriyor?

Ülkemizde faaliyet gösteren ve hayvan kredisi veren bankaların kredi ürünlerine şu şekilde göz atalım.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri

Hayvan kredileri alanında uzun yıllardır kredi vermekte olan Ziraat Bankası 60 ay vadeli olarak kredi vermektedir. Hayvancılık alanında faaliyet gösterenleri desteklemek ve üretimlerine yardımcı olmak adına düşük faizle kredi veren Ziraat Bankası taksit erteleme avantajları ile de hayvancılara yardımcı olmaktadır. Ziraat Bankası’ndan ayrıca devlet destekli hayvancılık kredileri de alınabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Hayvancılık Kredisi

Özel bankalar arasında başarılı bir şekilde yer alan Yapı Kredi Bankası havyacılık mesleği sahiplerine ve bu alanda faaliyet gösteren işletmelere hayvancılık kredisi vermektedir. 60 ay vadeli hayvancılık kredisi veren banka, esnek ödeme koşulları ile de yoğun olarak tercih edilmektedir.

Denizbank Hayvancılık Kredisi

Denizbank hayvancılık kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Çiftçiye ve hayvancılara verdiği destekler ile son yıllarda önemli çıkış yapan Denizbank, fatura bedelinin % 75 oranında hayvancılık kredisi vermektedir. 60 ay vadeli ve 6 ayda bir ödeme seçenekleri ile Denizbank hayvancılık kredisi de yoğun olarak talep görmektedir.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Uzun yıllardır sektörde yer alan Şekerbank, küçükbaş alanında faaliyet gösterenlere hayvancılık kredisi vermektedir. 60 vade seçeneği ile kredi veren Şekerbank’tan hayvancılık kredisi alabilmek için en az 2 yıldır faaliyette olmak gerekmektedir.

Finansbank Hayvancılık Kredisi

Finansbank da hayvancılık kredisini kısmi olarak veren bankalar arasında yer almaktadır. Besicilik alanında faaliyet gösterenlere hayvancılık kredisi veren banka, fatura bedelinin % 85 karşılığını kredi limiti olarak belirlemiştir.

TEB Hayvancılık Kredisi

Süt hayvancılığı ve tavukçuluk alanlar başta olmak üzere hayvan ve hayvansal üretim faaliyet gösterenlere hayvancılık kredisi veren TEB düşük faiz ve taksit erteleme imkânları ile talep gören bankalar arasında bulunmaktadır.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık alanında faaliyet gösterenleri desteklemek amacı ile ekipman giderlerine finans sağlamak amacı ile hayvancılık kredisi vermekte olan İş Bankası 36 ay vadeli olarak  kredi fırsatı sunmaktadır.

Yazımızın devamı niteliğinde olan aşağıdaki konumuzda ilginizi çekebilir. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

hayvan kredisi

Hayvan kredisi almak istiyorum? Şartları nelerdir? Hayvan kredisi almak için başvuru nasıl yapılır?

Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Tahsisi Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımız Kredi Tahsis Süreci, Kredi Tahsisi ve Kredi Tahsisi Aşamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık