Hızlı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

15 Eylül 2017

Kredi almak istiyorum, hızlı kredi nasıl alınır? Hızlı kredi nedir, yararlanmak istiyorum diyenler için bu yazımızda hızlı kredi ile ilgili bilgiler veriyoruz.

Hızlı Kredi

Hızlı kredi, son dönemlerde bankaların sunduğu yeni bir hizmetin adıdır. Bu hizmete göre bankalar hızlı kredi adı altında bireysel ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Yani, hızlı krediler bireysel ihtiyaç kredileridir. Başka kredi türlerini içermez. Hızlı krediler, banka tarafından müşterilerine kullandırılmakta olan hazır kredilerden ibarettir.

Bankalar hazır kredilerini hızlı kredi olarak müşterilerine kullandırmaktadır. Banka müşterisi olmayanlar için hızlı kredi kullanmak biraz zordur. Öncelik her zaman bankanın kendi müşterileridir. Eğer bir bankanın müşterisi iseniz ve bankanın böyle bir hizmeti var ise hızlı kredi kullanabilirsiniz. Hızlı krediler adından da anlaşılacağı üzere hızlıdır, vakit kaybettirmez ve prosedürlere takılmaz. Krediye ulaşmak son derece hızlıdır.

Hızlı Kredi Nasıl Alınır?

Hızlı krediler bankaların müşterilerine özel olarak sunduğu bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Banka, müşterisi için daima hazır kredi bulundurmaktadır. Müşterilerin geliri, kredi notu, mesleği vb gibi bilgiler dâhilinde bankalar belirli limitlerde kredi bulundurmaktadır. Müşteriler talep ettikleri anda işte bu kredilere hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler. Hazır kredi statüsünde olan hızlı krediler günümüzde cepten, web’den, atm’den anında alınıp kullanılabilmektedir.

Hızlı kredilere banka müşterisi olmayanların da başvurusu kabul edilmektedir. Ancak başvuru sonrası krediyi hemen kullanmak biraz zordur. Yani banka müşterileri gibi çok hızlı bir şekilde kredi anında kullanılamaz. Ama başvurusu olumlu sonuçlananlar ilgili banka şubesine giderek kredi kullanabilirler. Burada önemli olan belirli kredi limitleri için başvuru sahibinin kredi notunun yeterli olup olmadığıdır. Ayrıca çok düşük olmamak kaydı ile belgelenebilir gelir belgesi de banka tarafından talep edilebilmektedir.

Hızlı kredileri aslında hızlı yapan ise limitleridir. Yani bankalar tüm limitlerde hızlı kredi vermemektedir. Örneğin 50.000 TL’ye kadar limitlerde banka şubeleri genel merkez prosedürüne takılmadan anında kredi onayı verebilmektedir. Tabii bu bir örnektir, tüm bankalar için limit farklı olabilir. Banka şubeleri bu inisiyatifleri güvendikleri ve kredi yoklaması iyi olan müşteriler için kullanabilirler.

Bankalar Neden Hızlı Kredi Veriyor?

Bankalar hızlı kredileri neden vermektedir? Pek çok insan bunu merak etmektedir. Bankalar artık sayıca oldukça fazlalaştı ve günümüzde kredi verme yarışına girdiler. İnsanlar artık daha çok kredi talebinde bulunuyor ve seçenek de bir hayli fazla durumda. Bunlara ilaveten devlet kredi fonları güvencesi ile bankalar artık bol keseden kredi dağıtma yarışına girmiş durumdadır. Hal böyle olunca bankalar çok daha hızlı ve pratik şekilde kredi vererek hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de artan iş yükünü azaltıyor. Ayrıca müşteriler için de bu yeni bir hizmet anlayışı sağlıyor. Müşteriler de durumdan son derece memnun! Çünkü beklemek yok, anında krediye sahip olma imkanı var. Hızlı krediler ile bankalar daha çok kredi vermekte ve dolayısıyla faiz geliri ile birlikte daha çok kar elde etmektedir. Özellikle belirli limitlerdeki hazır krediler banka müşterilerine anında kullandırılarak hızlı bir şekilde verilmektedir.

Hızlı Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gereklidir?

Aslında hızlı kredi alabilmek için mevcut durumda çok bir şey yapmamız da gerekmiyor. Hali hazırda bir banka müşterisi isek ve kredi notumuz aşırı düşük değil ise ve daha önce kara listeye hiç girmemiş isek hızlı kredilere hemen sahip olabiliriz. Hele ki bankadan maaş müşterisi isek adımıza tanımlı hızlı krediler bizi beklemektedir. Ancak bu durumlar söz konusu değil ise öncelikle maaş aldığımız banka olmak üzere bankalar ile aramızı iyi tutmalı, ödemelerimizi düzenli yapmalı ve kredi notumuzu düşürmemeye çalışmalıyız.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz aşağıdaki konularımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

anında kredi

Anında kredi iş bankası konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

İş Bankası Anında Kredi 15.000 TL – Acil Kredi


acil kredi istiyorum

Acil kredi istiyorum diyorsanız başvurusu ve şartları bu konumuzda.

Acil Kredi İstiyorum Nasıl Başvuru Yapabilirim?


Konumuzu faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca sitemizde bir çok kredi üzerine bilgiye ulaşabilirsiniz. Aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler başlıklı yazımız Acil para, Acil para bulmak için ve Acil para lazım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık