Hoşgeldin Faizi Veren Bankalar ve Süreleri 2017

13 Ekim 2017

Hangi bankalardan Hoşgeldin faizi alabilirim? Bankaların Hoşgeldin faizi süreleri nedir? Diyorsanız, kredispara.com olarak hazırladığımız bu yazıya göz atmalısınız! Bankaların Hoşgeldin faiz kampanyaları ile ilgili güncel bilgilere buradan rahatlıkla ulaşacaksınız.

Bankaların Hoşgeldin Faizi

Bankalar, Hoşgeldin faizi adı altında yeni bir kampanya ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Hoşgeldin faizi ile bankalar vadeli mevduat hesapları ile ilgili yeni düzenlemeler yapmaktadır. Buna göre banka yeni gelen müşterisine ya da mevcut müşterilerinden vadeli mevduat hesabı açtıranlara Hoşgeldin diyerek onlara birikimleri için yeni ve daha yüksek bir faiz oranı sunmaktadır.

Bankaların Hoşgeldin faizi uygulama ve kampanyaları birbirlerine göre değişiklik gösterirken uyguladıkları faiz oranları ve süreçler de değişmektedir. Bankalar değişik isimlerle yürüttükleri bu kampanyalar ile hem müşterisine daha çok kazandırıyor hem de kendi finansal kaynaklarını genişletiyorlar. Ayrıca mevcut müşterilerin bankaya olan ilgisi artmış oluyor hem de piyasadan yeni müşteri kazanıyorlar. Birikim yapanlar da haliyle Hoşgeldin faizi uygulaması ile normale göre daha çok kar elde etmiş, para kazanmış oluyorlar.

Hangi Bankalar Hoşgeldin Faizi Veriyor?

Hoşgeldin faizi uygulaması son birkaç yıldır ön plandadır. Bankalar bununla ilgili sürekli olarak reklam ve tanıtım faaliyetleri yürütmektedir. Bankanın ana geliri olarak kabul edilen vadeli mevduat hesapları, Hoşgeldin faizi ile desteklenmekte ve buradaki kazanım yükseltilmektedir. Banka temel olarak, Hoşgeldin faizi ile belirtilen süre için müşterisine daha fazla kar payı veriyor olsa da genel olarak bankanın işlem hacmi büyümüş ve gelecek için yeni müşteri / mutlu müşteri kazanmış olur. Yani bankalar bu kampanyaları kısa vadede gerçekleştirerek uzun vadede kendileri için daha büyük kazanım elde ederler.

Ülkemizde faaliyet gösteren mevduat bankalarına baktığımızda son yıllarda önde bankalar Hoşgeldin faizi uygulaması ile kampanyalarına devam etmektedir. Hoşgeldin faizi veren bankaları şu şekilde sıralayabilir. Detaylı bilgilerini de aşağıda bulabilirsiniz. ING Bankası, Garanti Bankası, HSBC Bankası, Fibabanka, Burgan Bank, İş Bankası, OdeaBank, Akbank, Vakıfbank, TEB gibi bankalar Hoşgeldin faizi ve diğer isimler ile avantaj sunmaya devam etmektedir.

Bankaların Hoşgeldin Faizi Süreleri Nedir?

Bankaların vadeli mevduat hesaplarına uyguladıkları faiz oranları sürekli olarak güncellenmekte ve birbirlerine göre değişiklik göstermektedir. Bunun gibi bankaların Hoşgeldin faiz oranları ve süreleri de değişmektedir. Şimdi, Hoşgeldin faizi veren bankaların güncel kampanyalarına ve Hoşgeldin faizi sürelerine hep birlikte göz atalım.

Vakıfbank Halden Anlayan Hesap

Bankacılık sektörünün önde gelen köklü isimlerinden olan Vakıfbank ile Hoşgeldin faizi süresi 45 gündür. Hesap açılışından sonra 45 gün boyunca Hoşgeldin faizi hesaba yansıtılır.

ING Bankası Turuncu Hesap

Son dönemlerin aktif bankalarından olan ING Bankası yeni müşterilerine 12 aylık Hoşgeldin faizi hizmeti sunmaktadır.

Fibabanka Kiraz Hesap

Fibabanka ile en az 1000 TL olan yatırımlarınız için 120 gün / 4 ay Hoşgeldin faizi alabilirsiniz.

Burgan Bank Hoşgeldin Mevduatı

Burgan Bank da Hoşgeldin faizi veren bankalar arasındadır. Mevduat hesabınızın vadesine göre 30 gün ile 90 gün arası Hoşgeldin faizi süresi vardır.

Denizbank Hoşgeldin Faizi

Özel sektörün önemli bankalarından Denizbank, Hoşgeldin faizi süresi 30 gün ile / 180 gün arası olmakta vade süresine göre değişiklik göstermektedir.

TEB Marifetli Hesap

Sektörün önde gelen isimlerinde olan TEB, Marifetli Hesap adı altında Hoşgeldin faizi vermektedir. 1 yıllık vadeye sahip olan hesaplar için banka 3 ay boyunca Hoşgeldin faizi vermektedir.

Yapı Kredi Bankası Hoşgeldin Faizi

Yapı Kredi Bankası TL cinsi vadeli hesaplar için 30 – 90 gün arası Hoşgeldin faizi vermektedir.

Ziraat Bankası Hoşgeldin Faizi

Ziraat Bankası vadeli mevduat hesapları için Hoşgeldin faizini 45 gün süre vermektedir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Hoşgeldin Faizi Nedir? başlıklı yazımız Hoşgeldin Faizi, Vadeli Mevduat ve Vadeli Mevduat Faizi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık