İhtiyaç Kredisi Nasıl Alırım?

19 Nisan 2016

Öncelikle bilmeyenler için ihtiyaç kredisi nedir ona bir değinelim. Adından da anlaşılacağı üzere ihtiyaç kredisi ihtiyacınız olduğu kadar toplu para alma işlemidir. Diğer bir adı da tüketici kredisi de denilmekte. İhtiyaç kredisi nasıl çekebilir? İhtiyaç kredisi nasıl alabilirim? diyorsanız bu yazımız size bilgi sağlayacaktır.

İhtiyaç Kredisi Çekmek İstiyorum

Bir çoğumuz gibi sizinde toplu paraya ihtiyacınız olabilir. Bu toplu para, borcunuz için olabilir veya yapmak istediğiniz bir yatırım için gerekli olabilir. Eğer ki bir birikiminiz yok ise burada imdadınıza ihtiyaç kredisi yetişmekte. Bu durumda ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsunuz fakat bunun nasıl olacağı hakkında bilgi araştırıyorsunuz.

Bir çok banka ihtiyaç kredisi vermektedir. Yapmanız gereken herhangi bir bankaya gidip ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak.

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Neler Gerekli?

Bankalar ihtiyaç kredisi vermek için bazı belgeler istemektedir. Öncelikle iş yerinden aldığınız maaş bordrosu bankalar için en önce istenen belgedir. Çünkü sizin gelirinize bakıp kredi verecekler. Gelir belgenize bakma sebepleri de ödeme gücünüzü görmektir. Yani 100.000 TL ihtiyaç kredisine başvurmak istiyorsunuz en az 5.000 TL bir geliriniz olmanız gerekmektedir. Verdiğimiz rakamlar aşağı yukarı olup temsili rakamlardır. Bankaya giderek bu konu da net rakamlar almanız gereklidir. Burada net rakam vermemizin sebebi her bankanın uyguladığı faiz oranları, dosya masrafları günlük olarak değişmektedir. Yanıltıcı bilgi vermek istemeyiz kimseye.

Çekmek istediğiniz tutara geliriniz yetmiyorsa banka sizden kefil veya ipotek isteyecektir. Bu durumda hem kefilin analizi yapılacak hemde ipotek göstermiş olduğunuz malların değerlendirilmesi. Eğer iki durumda çekmek istediğiniz kredi tutarını karşılıyorsa sıkıntısız bir şekilde kredinizi alacaksınız. Tabi bunların en başında kredi notunuzun uygun olması gereklidir. Temiz bir sicile sahipseniz yukarıda ki şartları da tamamlıyorsanız ihtiyaç krediniz hazır.

İhtiyaç kredisi başvurma yöntemlerine kısaca değinelim. İnternet üzerinden kampanyalı ihtiyaç kredisi bulunmakta. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bir diğer yol ise sms yoluyla sizin için özel hazırlanmış kredilere de başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisinde Vade Seçenekleri

İhtiyaç kredisi almak isteyenler için vade seçenekleri bulunmakta. İhtiyaç kredisinde en uzun vade 36 ay olmaktadır. Yani 1 ay ile 36 ay arasında vade yapıp kredinizi alabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kesin Onaylı Kredi Başvurusu başlıklı yazımız Hangi banka ön onaysız kredi, Kesin kredi veren banka ve Kesin onaylı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık