İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

27 Mayıs 2016

İnternet artık günümüzde vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Banka şubesine gitmeden pek çok bankacılık hizmetini yapmaktayız. En çok sorulan sorulardan olan internetten kredi başvurusu yapmak istiyorum ama nasıl yapılır? Bu yazımızda internetten kredi başvurusu nasıl yapılır? Kredi onay süreci nasıl işler bunlara detaylıca değinelim.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapmak

Bankaya gitmeden kredi başvurusunda bulunmak istiyorum diyenler için nasıl yapılacağını açıklayalım. Öncelikle her bankanın internet bankacılığı bulunmakta. Öncelikle internet bankacılığını kullanmanız için bankanızdan internet şubeciliği şifrenizi almanız gerekli. Genellikle müşteri hizmetlerini arayarak bankadan şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Araştırmalarımıza göre bazı bankalar müşteri hizmetlerine gerek duymadan web siteleri üzerinden de şifre belirlemeye olanak tanımaktadır. Şifrenizi belirledikten sonra bankanın internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığında kredi bölümleri sekmesinden istediğiniz kredi türüne ve miktarına başvuru yapabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu yapanlara 1 – 2 gün içinde kredi onayı için telefon ile bankadan dönüş sağlanır. Telefonla geri dönüşler şubenin, bankanın sizi aramasıyla veya kısa mesaj yoluyla başvuru sonucunuzu olumlu veya olumsuz olarak size iletir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONUMUZ:

cepten kredi

Cepten kredi nedir? Cepten kredi nasıl alınır? Şartları nelerdir? Cepten kredi veren bankalar bu konumuzda.

Cepten Kredi Nedir? Nasıl Alınır?


İnternetten kredi başvurusu için bir başka yöntem ise krediyi almak istediğiniz bankanın web sitesine girip kredi başvuruları bölümünden de yapabilirsiniz. Karşınıza doldurulması gerekli bir form gelecektir. Bu form da sizden başvuru da bulunacağınız kredi türleri olacaktır. İhtiyacınıza göre kredi türünü ve çekmek istediğiniz kredi miktarını forma girmeniz gereklidir. Bunların haricinde sizin adınızı, soyadınızı, tc kimlik numaranızı ve size ulaşılabileceği bir telefon numarasını da girdikten sonra kredi başvuru formunu gönderebilirsiniz.

Bankanın detaylı bir incelemesinden sonra size “krediniz onaylandı” veya “kredi başvurunuz red edildi” diye geri dönüş sağlayacaklardır. Genellikle kredi reddiniz sms olarak gelmektedir. Krediniz olumlu olduğu takdirde size evraklarınız ile birlikte en yakın banka şubesine gitmenizi talep edebilirler. Bazen gelir belgesiz kredi de alabilirsiniz. Banka tarafınızdan herhangi bir belge istemeyebilir. Bu konuyu merak edenler içinde daha önce yazmış olduğumuz yazıya aşağıdaki linkten göz atabilirler.

Kefilsiz – Evraksız Kredi Başvurusu

İnternetten kredi almak isteyenler için nasıl başvuru yapıldığını anlatamaya çalıştık. Kredi ihtiyacı olanlar sitemizdeki bir çok yazıya göz atabilir gerekli bilgilere ulaşabilirler.

TAVSİYE KONUMUZ:

şubesiz kredi

Bbankaya gitmeden kredi veya şubesiz kredi almak isteyenler bu konumuza göz atabilirler.

Bankaya Gitmeden Hesaba Kredi Alınır Mı?

Diğer merak ettiğiniz konuları sitemizde bulabilirsiniz. Bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık