İş Fikirleri: Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

30 Nisan 2016

İş fikirleri düşünenler için hediyelik eşya dükkanı iş fikrini değerlendirmeleri gerekli. Peki nasıl olur hediyelik eşya dükkanı. Neler yapılması gerekli bir bakalım.

Özellikle turistik yerlerde ve tarihi yerlerde hediyelik eşya dükkanları oldukça ilgi görmektedir. Bir yere tatile gittiğimiz zaman ya çevremizden, arkadaşlarımızdan ve akrabalarımızdan aldığımız ısmarlamalar olur aklımızda ya da geri döndüğümüzde hediyeler götürmek istediğimiz kişileri düşünür dururuz. Gittiğimiz yere ait olan meşhur bir hediye ya da hatıra niteliği taşıyacak her şeyi teker teker düşünmeye başlarız tatil bitimi yaklaştığında. Dolayısıyla en azından bir fikir edinme düşüncesiyle kendimizi hediyelik eşyalar satan bir dükkana atabiliriz. İşte bu nedenle içi ıvır zıvır bir sürü malzemeyle dolu hediyelik eşya dükkanları hiç de gereksiz yerler değildir.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Bir hediyelik eşya dükkanını işletmek oldukça keyifli bir iş olsa gerek. Rengarenk bir sürü obje içinde olmak insana hem neşe verir hem de canlılık katar. İş fikirleri arasında olan bu iş fikri aklınıza yattıysa ve böyle bir dükkan açmaya karar verdiyseniz bazı küçük noktalara dikkat etmelisiniz.

Yaşadığınız şehrin nesi meşhur bilin: Yaşadığınız şehir sizin memleketiniz olmayabilir belki ama bu konuda mutlaka araştırma yapmalısınız. Özellikle deniz kenarı ya da bir tatil bölgesinde yaşıyorsanız dükkanınızda yaşadığınız yerden izler taşıyan biblolara, çerçevelere veya el işlerine yer verebilirsiniz.

Yeteneklerinizi konuşturun (olmasa bile): Hediyelik eşyalar satan mağazalarda genellikle dikkat çekmek için satıcılar kendi tasarladıkları bazı ürünleri sergileyip tanıtımını yapabilirler. Buradaki tasarımdan kasıt her şeydir. Aklınıza gelebilecek her türlü tasarım böyle bir yerde ilgi görebilir. Özellikle turistler açısından düşündüğümüzde… Siz de yeteneğiniz olsun olmasın bir şeyler üretmeyi deneyin. Boncuk işi takılar, antika görünümlü vazolar, resimler… Unutmayın yetenek zamanla ortaya çıkabilir veya gelişebilir.

Tutumunuz: Öncelikle tatil bölgesinde çalışacaksanız dil bilmenizde (özellikle İngilizce) yarar vardır. Böylelikle bir aracı bulmakla uğraşmadan turistlerle anlaşabilirsiniz. Ayrıca her alanda olduğu gibi böyle bir işi yaparken de ilgili ve güler yüzlü davranmanız kazancınızı ikiye katlayacaktır.

İş fikirleri kategorisinden ilginizi çekebilecek diğer yazımıza da göz atmak istemez misiniz? Aşağıdaki resmi tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Kinoa Yetistiriciliği

Kinoa Yetiştiriciliği Yaparak para kazanın. Yeni iş fikirleri olan kinoa yetiştiriciliği nasıl olur? Ne kadar kazanırım? Tüm detaylar burada.

Daha önce araştırmış olduğumuz 10 Bin TL ile Ne İş Yapılır? başlıklı yazımız 10 bin tl ile neler yapılır, 10.000 tl'ye ne iş yapılır ve Az semayeli işler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. nurdan dedi ki:

    birbirinden farklı ev dekorasyon ürünleri ve hediyelik eşyalar
    duvar süsleri, biblolar

Yorum Yaz


Yukarı Çık