İş Kurmak İstiyorum! Devlet Kredisi Alabilir Miyim?

İş kurmak isteyenlere devlet kredi veriyor mu? Devlet kredisi alarak iş kurulabilir mi? İş kurmak istiyorum ama yeterli sermayem yok, devlet yardım eder mi? kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazıyı dikkatlice okuyun ve merak ettiklerinizin cevaplarını alın! Devlet kredisi ile iş kurmak isteyenlere güzel bilgiler bu yazıda yer almaktadır.

İş Kurmak İçin Devlet Kredisi

İş kurmak isteyenlere devlet kredi veriyor mu?

İş kurmak isteyen milyonlarca insandan bahsetmek mümkündür. Herkes kendi işinin sahibi olmak ister. Ancak bu her zaman ve herkes için mümkün olmayabilir. Özellikle maddi yetersizlikler insanın önün tıkamaktadır. İş kurmak isteyenlerin ya nakit bir birikimi olmalı ya da bankalardan ticari krediler almalıdır. Ancak bu kesin böyledir demek yanlış olur. Neden? Çünkü devlet kredisi yardımı ile de iş kurmak artık mümkündür.

Devlet destekli olarak Kosgeb aracılığı ile iş kurmak mümkün hale gelmiştir. İnsanların refah düzeylerinin yükseltilmesi ve insanları üretmeye davet etmek amacı ile devlet çeşitli kredi ve hibe yardımlarla iş kurmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Yani kısacası, devlet iş kurmak isteyenlere kredi vermektedir.

Devlet Kredisi Nereden Alınır?

Gelelim, bu krediyi nereden alacağımıza! Devlet kredileri sadece ve sadece Kosgeb’den alınabilmektedir. İnsanların bir kısmı devlet teşvikli banka kredileri ile devlet destekli Kosgeb kredisini birbirine karıştırmaktadır. Ancak arasında ciddi boyutlarda fark vardır. Demin dediğimiz gibi, devlet destekli kredi sadece ve sadece Kosgeb’den alınmaktadır.

Peki, Devlet Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Devlet destekli Kosgeb kredisi alarak iş kurmak isteyenlere, Kosgeb’in krediyi verebilmesi için aradığı şartları şu şekilde anlatalım.

  • Devlet destekli Kosgeb kredisi alabilmek için en az 18 yaşında ve TC vatandaşı olmak gerekiyor.
  • Krediyi alarak iş kuracak kişinin ticari bir engeli olmamalıdır.
  • Kosgeb krediyi verebilmek için öncesinde iş kurmak isteyen kişiyi girişimcilik eğitimine tabi tutar. Burada başarılı olmak ve sertifikayı almaya hak kazanmak şarttır.
  • Kurs boyunca girişimci adaylara iş projesi hazırlama eğitimi verilir. Ve kursiyer buna göre kuracağı iş için detaylı iş projesini Kosgeb’e sunar.

Sunulan iş projesine onay çıkar ise girişimci adaya devlet destek kredisi veya hibe kredi anında kullandırılır. Kullanılan miktarın tamamı iş yeri için harcanmalı ve bunlar belgelendirilmelidir.

TAVSİYE: KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Ne Kadar Devlet Kredisi Alabilirim?

Devlet kredisi almak için Kosgeb’e başvuru yapanların yararlanabileceği iki yol vardır. Bunlardan ilki 50.000 TL limitli hibe kredidir. Hibe kredi geri ödemesiz olarak belirli sektörlerde iş yapacak olan kişilere karşılıksız olarak verilir. Buna ek olarak da eğer kişi isterse ikinci bir yöntem daha vardır. Bu da 100.000 TL limitli devlet destekli kredidir. Bu kredi de esnek bir yapıya sahiptir, faizsizdir ve geri ödemeye kişi isterse 2 sene sonra da başlayabilir.

Diğer ilgili yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe Kredi Nasıl Alınır? Hibe Kredi Veren Kurumlar

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Mersis No Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımız Mersis Hakkında, Mersis No ve Mersis No Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık