Jet Kredi Nedir? Şartları ve Başvurusu

20 Şubat 2017

Jet kredi nedir? Nasıl alınır? Jet kredi almak istiyorum, şartları nelerdir? Jet kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorularınıza cevap veriyoruz, kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazıyı okuyarak Jet kredi hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Jet Kredi Nedir?

Jet kredi; bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden TEB tarafından verilen kredi türüdür. TEB, emeklilere özel olarak bu kredi türünü sunmaktadır. TEB Jet kredi ürününden sadece SGK emeklisi vatandaşlar yararlanabilirler.

Jet Kredi Nasıl Alınır?

TEB tarafından SGK emeklisi vatandaşa verilen Jet kredi, PTT şubelerinden verilmektedir. TEB ile PTT Kurumu arasında yapılan anlaşmaya göre; emekli maaşını PTT’den alan SGK emeklisi vatandaş sadece nüfus cüzdanı ile PTT üzerinden anında Jet kredi alabilir.

Jet Kredi Özellikleri Nelerdir?

TEB jet kredi özellikleri şu şekildedir.

  • Jet kredi ürünü dosya masrafsız bir kredidir.
  • Jet kredi faiz oranı tüm vadelerde % 1.55’dir.
  • Jet kredi vadesi en az 3 ay en fazla 48 aydır.
  • Jet kredi limiti en az 1.000 TL en fazla 20.000 TL’dir.

Jet Kredi Şartları Nelerdir?

PTT aracılığı ile verilmekte olan TEB Jet kredi başvuru şartları ise şu şekildedir.

  • Jet kredi imkânından sadece SGK emeklisi olanlar yararlanabilir.
  • SGK emeklisi olan kişinin Jet kredi imkânından yararlanabilmesi için emekli maaşını PTT’den alıyor olması gerekmektedir.
  • Jet kredi alabilmek için yaş üst sınırı 70’dir.
  • Jet kredi taksit ödemesi otomatik olarak emekli maaşından kesilir.

Jet Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB jet kredi alabilmek için kredi başvurusu PTT şubesine yapılmaktadır. Bunun için kişinin sadece nüfus cüzdanını yanında bulundurması gerekir. Kredi başvuru formu doldurulur ve ortalama 10 dakika içinde sonuçlanır. TEB Jet kredi başvurusu genellikle olumlu sonuçlanmaktadır. Başvuru sahibi anında krediyi kullanabilir. Nakit olarak alabilir ya da dilediği bir banka hesabına PTT üzerinden aktarım yapabilir.

kredispara.com web sitemiz üzerinden tüm bankaların kredi kampanyalarını inceleyebilir, bankalar ve bankacılık ürünleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz “PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler başlıklı yazımız Acil para, Acil para bulmak için ve Acil para lazım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık