Kara Listedeyim Kredi Çekmek İstiyorum

28 Haziran 2016

Bankalara kredi başvurusu yapmadan önce İhtiyacımız dolayısıyla bankadan çekeceğimiz bu kredi için bu yüzden derin bir araştırma yapmamız gerekmektedir. Bütçemize en uygun olan kredi ürününü seçersek ödeme konusunda da herhangi bir sıkıntı içine girmemiz mümkün olmayacaktır. Yasal takip süreleri çok sıkıntılı süreçler olmaktadır. Geri ödemesi yapılamayan kredilerde yasal işlem dönemleri kişiler açısından hem maddi hem de manevi açıdan çok yıpratıcı olmaktadır. Yasal takip işlemleri sonrasında da zaten kredi notumuz düşmekte ve kara listeye girmiş bulunmaktayız. Bu süreçten sonra bir bankadan kredi çekme işlemimiz çok zor olacaktır. Bu nedenle kredi almadan önce derin bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Şubeden birebir başvuru esnasında kimlik veya ehliyetinizin yanınızda bulunması yeterli olacaktır. Ancak şube ile görüşüp krediyi kesin olarak alacağınız kararlaştırılırsa, sizden ek evrak talebi de olacaktır. Gelir belgesi, ikamet belgesi gibi evraklar bu aşamadan sonra sizlerden talep edilen belgeler arasındadır. Cepten ya da internetten yapılan başvurularda da T.C kimlik numaranız ilk aşamada sizden istenecektir. Çok kısa bir süre içinde size geri dönüş yapılacak ve duruma göre yine ek evraklar sizden talep edilecektir.

Kara listede olanlar için kredi başvurusu

İhtiyaçlarınız doğrultusunda almak istediğiniz krediler için belli başlı şartları sağlamanız gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse bu kredi onay sürecinde size olumsuz sonuç çıkabilir. Bu yüzden kredi notu yükseltme konusunda iyi bilgi sahibi olmalı ve bu doğrultuda kredi notunuzu artırmaya çalışmalısınız. Bunun için neler yapmalısınız kısaca sıralayalım.

Kredi Notu Artırma Yolları

Öncelikle varsa diğer bankalarda kredileriniz imkanınız varsa önden ödemeye çalışın. Krediyi önden ödediğinizde kredi notunuz zaman içerisinde yükselmeye başlayacaktır. Kredi kartı kullanıyorsanız kredi kartlarınızın mümkün olduğunca tüm ekstre borcunu ödemeye çalışın. İleri döneme borç bırakmadığınız sürece kredi notunuz olumlu bir şekilde artacaktır. Kredi notunu yükselten bir diğer etmende kullandığınız ek hesaplarınızın ekside olmamasıdır. Eğer KMH hesaplarınızı mümkün olduğunca az kullanırsanız kredi notunuz olumsuz etkilenmeyecektir. Senet ile iş yapıyorsanız ya da çek kullanıyorsanız bunları gününden önce ödemeye gayret edin. Özellikle senetler protestolu bir şekilde verilmişse protesto olmadan ödemeye çalışın.

Kara listede olanların kredi başvurusu için daha önce yazmış olduğumuz yazı ilginizi çekebilir. Bu yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kredi Çekemiyorum Diyenler için Kredi Başvurusu

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Turhan Tokmak dedi ki:

    İhtiyac kredisi

Yorum Yaz


Yukarı Çık