Karlı ve Yeni İş Fikirleri Bulmanız İçin 5 İpucu

Yeni ve karlı iş fikirleri bulmak kolay olmasa gerek. Bizde bunu düşünerek size yeni iş fikirleri nasıl bulunur? Karlı iş fikirleri nelerdir? Bu sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Yeni iş fikirleri bulmanıza yardımcı olacak 5 ipucuyu sizler için hazırladık.

Yeni İş Fikirleri Nasıl Olur?

İş fikirleri üretmek ve bunu hayata geçirmenin ne kadar zor olduğunuz bilmekteyiz. Vereceğimiz ipuçlarıyla bunu en basit şekilde nasıl yapabilirsiniz bir bakalım. Bu yazımızda seyahat ederek nasıl para kazanılır? Yeni inovasyonlar yaparak bir iş kurma düşüncesine varan kadar 5 yeni iş fikrini sizlerle paylaşacağız.


1. Seyahat ederek iş fikirleri edinebilirsiniz

seyahat etmek yeni is fikirleri

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı kısmına girip tartışma yaratmadan burada değinmek istediğimiz konuya geçelim hemen. Seyahat ederek yeni iş fikirleri nasıl edinebilirsiniz? der gibisiniz. Gezdiğiniz yerleri ticaret yapacak gözüyle inceleyin. Hangi iş yerine talep var. İnsanlar nerelerde para harcıyor bunların gözlemlerini yaparak fikir edinebilirsiniz. Gezdiğiniz yerlerde gözünüze takılan yeni yapılan ürünler veya hizmetler sizlere yeni iş fikri vermeye yardımcı olacaktır.


2. Bayilik veren firmalarla görüşün

yeni-is-fikirleri-bayilik-veren-firmalar

Yeni iş fikirleri düşünüyorsanız sizi aydınlatacak en güzel yöntemlerden biridir. Bayilik veren firmalarla görüşmeler sağlayın. En çok talep edilen bayilik veren firmaları arayarak aydınlatıcı güzel bilgiler edinebilirsiniz. Bunun en güzel tarafı ise bayilik alan firmaların tecrübeleri doğrultusunda hareket edersiniz. Bu da çok büyük avantaj sağlayıp size yeni fikirlere yol açabilir.


3. Aklınıza gelen yeni iş fikirlerini yazın

is-fikri-icin-notlar

Olur olmadık yerde aklınıza “şu yaparsam kesin tutar” diye iş fikirleri gelmektedir. Yanınızda muhakkak bir not defteri bulundurun ve aklınıza gelen tüm iş fikirlerini oraya not alın. Sonra sakin kafayla oturup yazdığınız iş fikirlerini okuyun. Aklınıza gelecek en ufak ayrıntının dahi notlarını alın, iş fikirlerine ekleyin. O notlar günü geldiğinde size çok aydınlatıcı bilgiler fikirler aktarıp ufkunuzu genişletecektir. Görmediğiniz, düşünmediğiniz yerleri düşünmeye başlayacaksınız.


4. Yeni bir şeyler üretmekten vazgeçebilirsiniz

is-fikri-bulma

Yeni iş fikirleri bulmak gerçekten zordur. Bulduğunuz an eğer ki tüketiciye aradığı ürünü veya hizmeti veriyorsa zaten zengin oldunuz demektir. Enerjinizi bu yönde harcamaktan ziyade bir de yapılan ürünleri veya hizmetleri geliştirip, eksik yönlerini tamamlayıp yeni iş fikri olarak hayata geçirebilirsiniz.


5. Ticaret yapan kişilerle fikir alış verişi yapın

yeni-is-fikirleri-bulma

Ticaretle uğraşan kişiler piyasaya hakim olan, tecrübe sahibi kişilerdir. Bu kişilerle fikir alışverişi yaparak yeni iş fikirleri üzerine bilgi edinebilirsiniz. İşin içinde olmak her zaman farklıdır. Dışarıdan bir gözle bakmak farklı, işin içinde olup deneyip yanılma yöntemiyle öğrenmek farklıdır. Elinizden geldiği kadar bu kişilerle konuşun.

Yeni ve karlı iş fikirleri edinmek isteyenler için 5 ipucuyla elimizden geldiği kadar anlatmaya çalıştık. İş fikirlerinizi önemseyin. Her fikir değerlidir ve üzerinde konuşulmaya düşünmeye değer.

TAVSİYE OLARAK BU KONUMUZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İş Fikirleri: Kinoa Yetiştiriciliği Yapmak

Kinoa Yetistiriciliği

Kinoa Yetiştiriciliği Yaparak para kazanın. Yeni iş fikirleri olan kinoa yetiştiriciliği nasıl olur? Ne kadar kazanırım? Tüm detaylar burada.

Sitemizde bulunan İş fikirleri kategorisinden bir çok iş fikrine ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için de web sayfamızı da sosyal medya ağlarımızdan takip edebilirsiniz. Bir çok bilgiye anında ulaşabilmenin keyfini çıkarın.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kolay Yoldan Para Kazanma Yöntemleri başlıklı yazımız Kolay para, Kolay para kazanmak istiyorum ve Kolay para nasıl kazanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık