Kefilsiz – Evraksız Kredi Başvurusu

13 Mayıs 2016

Evraksız, gelir gelmesi olmadan veya kefilsiz kredi almak isteyenler için bilgiler aktaralım. Sizde gelir belgesiz, kefilsiz krediye başvurmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre hazırlanmıştır. Bankalara evrak hazırlayıp götürmeden kredi almak mümkün. Çünkü ödenmeyen kredilerden dolayı bankalar müşteri kaybetmeleri açısından verecekleri bazı kredilere esneklik sağlıyorlar.

Kefilsiz – Gelir Belgesi Olmadan Kredi Başvurusu

Kefilsiz kredi, Evraksız kredi almak isteyen kişilerin, bu krediyi alabilmeleri için maaşını herhangi bir banka aracılığı ile alıyor olması gerekiyor. Aynı zaman da daha önceki kullanmış olduğu krediler de ve kredi kartı gibi ürünler de gecikme, takip gibi olumsuzluklara düşmüş olmaması gerekiyor. Gelir belgesiz kredi kullanacak olan kişinin daha önceki ürünlerin de herhangi bir aksaklık çıkmaması durumun da kredi notuna da bakılarak yeterli bulunması halin de kredi kullandırılır. Kredi kullanacak kişilerin kredi notunun 1400 puanın üzerinde olması zorunludur. Evraksız kredi başvurusu yapacak olan kişi başvurusunu yapmadan önce kredi notunu öğrenmeli ve bu notun uygun olması halinde başvurusunu gerçekleştirmelidir. Aksi halde kredi notu uygun değil ise kefilsiz kredi veya evraksız kredi başvurusu olumsuz sonuçlanır ve bankalarda alacağı her olumsuz sonuç kişinin kredi notunu düşürerek kredi kullanmasını imkansız bir hale getirir. Kredi notu, olumsuz başvurular sonucun da sıfır puana kadar düşebilir. Bu puanlamanın tekrar toparlanması bankalar ile çalışarak olur ve oldukça uzun bir süreyi kapsar. Evrak vermeden kredi almak için, internetten ve kısa mesaj yolu ile de banka şubesine gitmeden başvuru yapılabilir. İnternetten yapılacak kredi başvurusu, bankanın web sayfasın da bulunan kredi talep formunu doldurarak veya bankanın vermiş olduğu kısa mesaj numarasına kimlik numarası, çekilecek tutar ve kaç ay vade istenildiği yazılarak gönderilir ve başvuru yapılır. Başvurunun ne aşamada olduğu ve sonucunu öğrenmek için ise başvuru esnasında verilmiş referans numarası veya vatandaşlık numarası ile banka aranarak “kredi başvuru sonuçlarım” menüsünden başvurunun sonuç aşaması öğrenilebilir. Başvurunun olumlu olması durumun da başvuru yapılan bankanın herhangi bir şubesine giderek maaşın alındığı banka hangisi ise söylenerek evrak gerekmeden onaylanan kredi kullanılabilir.

Gelir belgesiz krediler

İlginizi çekebilecek diğer konumuza da göz atabilirsiniz.

Kefilsiz kredi veren bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar için konumuza göz atınız.

Bu tür krediler genellikle bireysel kredilerdir. İhtiyaç kredisi, bayram kredisi, bahar kredisi, yılbaşına özel kredi ve tatil kredisi bunların yalnızca birkaçıdır.  Bu tür kredilerin tutarları da çok yüksek değildir. Bu tür krediler genellikle bankalar tarafından en kolay şekil de kullandırılan kredilerdir.

Eğer evraksız kredi almak istiyorsanız, ilk olarak alacağınız kredinin faiz oranlarını ve masraflarını araştırarak aralarındaki size en uygun gelen krediyi kullanmanız daha uygun olacaktır. Yukarıda da paylaştığımız konumuz sizlere bu yönde bilgi aktaracaktır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kesin Onaylı Kredi Başvurusu başlıklı yazımız Hangi banka ön onaysız kredi, Kesin kredi veren banka ve Kesin onaylı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık