Kına ve Nikah Şekerleri Hazırlayarak Ek Gelir Elde Etmek

19 Mayıs 2016

Yine hem çalışan hem de çalışmayan kişiler için uygun bir ek gelir ve ek kazanç kaynağı nikah şekeri ve kına hazırlamak ve bunları paketlemektir. Ayrıca evde boş oturmaktan sıkılan bir ev hanımıysanız, harçlığınızı çıkarmaya çalışan ya da eğitim masraflarınızı karşılamak için ailesine destek olmak isteyen bir öğrenciyseniz ve kazandığınız para yetmediği için ek gelire ihtiyaç duyan çalışan biriyseniz evinizde rahatça yapacağınız ve para kazanacağınız bu iş oldukça cazip görünmektedir. Böylelikle çok yorulmadan ek bir kazanç kaynağı elde edebilirsiniz.

Özel Günler İçin Hediyelik Eşyalar Hazırlayarak Ek Gelir Sağlamak

Bu işe başlayabilmek için önce yaşadığınız bölgedeki yerleri araştırın. Küçük firmalar genellikle bu gibi işler için insanlara ihtiyaç duyarlar. İlk olarak bunları tespit etmeye çalışın. Ayrıca organizatörler de bu işlerle ilgilenecek birilerini arayabilirler. Çünkü artık düğün, kına gibi organizasyonları en ince detaylarına kadar organizatörler tarafından da yürütülmektedir. Tabi ki bu ince detaylara kimi zaman kına paketleri ve nikah şekerleri de dahil edilir. Eğer yaşadığınız şehirde böyle bir yer bulamıyorsanız ve kimseye ulaşamıyorsanız internet üzerinden araştırmaya devam edin. Bir çok firma yakın semtlere de sipariş vermektedir. O nedenle internet siteleri üzerinden bu gibi firmalarla iletişime geçerek şansınızı denemelisiniz.

Kına Nikah Şekeri İşi

Kına ve nikah şekeri paketleme işi aldığınız siparişin yoğunluğuna göre de değişmekle birlikte fazla vaktinizi almayacak işlerdir. Evde televizyon karşısında, dinlenme molalarınız da ya da aklınıza gelebilecek her türlü boş vaktinizde bu işle uğraşarak da siparişlerinizi yetiştirebilirsiniz.

Ayrıca hayal gücünüzü kullanıp ilginç tasarımlar ortaya çıkararak müşterilerinize alternatif modelleri gösterebilirsiniz. Bu şekilde çalışmanız durumunda müşterileriniz sizi tercih edecektir. Çünkü o tasarım size özel olduğu için istediğiniz fiyatı da koymanız mümkündür. Yine aynı şekilde tasarımlarınızı detaylandırıp kişiye özel hediyelikler de hazırlayabilirsiniz. Çünkü kalış veriş yapan kişiler artık bu tarzlara ve ona özel olan ürünleri daha fazla talep etmektedir.

Kına ve Nikah için hediyelik eşyalardan ne kadar ek gelir elde ederim?

Bu sorunun cevabı aslında size kalmış. Biz sadece bilgi ve iş fikri verme amaçlı kabaca değinelim. Ortalama bir siparişinizin adedi 300 – 400 olmaktadır. Kına ve nikah şekerleri veya hediyelik eşyaların malzemeleri ortalama 1 lira tuttuğunu varsayar isek ve sizinde 1 adetinin satış rakamını 2 lira olarak belirler iseniz bir şiparişten 300 – 400 TL kazanmanız mümkündür. Ayda 2 – 3 sipariş aldığınızda ortalama aylığınız 1000 TL’nin altına düşmeyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken siparişleri hazırlamak için geçirdiğiniz zamandır. Bir siparişi hazırlamanız ve teslim etmeniz 15 günü buluyorsa en fazla ayda 2 sipariş alırsınız bu da aylık ortalama ek gelirinizi düşürecektir. Fiyat belirlemenizi şu yönde yapmanızda fayda olacaktır. Zaman + emek + malzeme sizin satış fiyatınızı belirleyecektir. Merak edenlerin yazmış olduğumuz İnternetten Para Kazanma Yolları yazımızda göz atmalarını tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Boncuk İşi Yaparak Ek Gelir Elde Edebilirsiniz başlıklı yazımız Boncuk işi yapmak, Boncuk işinden para kazanmak ve Ek gelir elde etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık