Kolay Kredi Almak İstiyorum

22 Nisan 2016

Bankalar müşterilerine kredi vermeden önce, kredi taleplerini değerlendirmeye almaktadır. Bankalar bu değerlendirmeyi yaparken müşterilerinin daha önce bankalar ile yapmış olduğu işlemleri takip ederler ve borçlarını ödeyip ödemedikleri, zamanında ödeyip ödemedikleri ya da daha önce kırmızı kaleme düşüp düşmediği gibi durumlara bakılarak müşterilerinin ödemeler konusunda ne kadar güvenilir olduğunu öğrenirler. Bu değerlendirmeleri yaparken bankaların dikkat ettikleri nokta ise kredi notudur. Kredi notunuz yüksek olduğunda bankalardan kolay kredi alabilirsiniz.

Kredi Almak İstiyorum

Kolay kredi almak için tek yöntem kredi notu değildir. Bankalar kolay kredi alabilmek için kullanılan diğer yöntemler ise; ipotek ve kefil göstermedir. Bankalar kredi verirken müşterilerine güvenmek isterler. Kredi notu olmayan ya da düşük olan kişiler veya yüksek meblağda kredi almak isteyenlerin bankalara güvence vermesi gerekmektedir. Bankalardan almak istediğiniz krediye karşılık borcunuzu karşılayabilecek düzeyde bir mal varlığını ipotek gösterdiğinizde, bankalar ödemelerinizi yapmadığınız durumda, bu ödemeleri karşılayacak bir mal varlığı olduğu için müşterilerine güvenirler ve kolay kredi alabilirsiniz. Diğer yöntem olan kefil gösterme durumunda da, yine aynı mantık çerçevesinde, banka müşterisinin ödemeleri karşılamadığı durumda, kefil gösterdiği kişinin bu ödemeleri karşılayacağını bilerek kendilerini güvence alıp krediyi kolaylıkla verirler.

Kolay Kredi Almak İçin Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredini notunu yükseltmesi gereken iki farklı grup vardır. Bu gruplardan biri kredi notu sıfır olan kişilerdir, diğer grup ise kredi notu istediği meblağda krediyi almaya yetmeyen kişilerdir. Kredi notu sıfır olan kişiler, daha önce bankalar ile hiç çalışmamış kişilerdir. Bu bireyler bankalar ile hiç çalışmadığı için kredi notu oluşmamıştır ve bankalar bu kişilerin ödemelerini yapıp yapmayacağını bilemeyeceğini için güvenmezler. Bu nedenle kredi notu sıfır olan kişiler, öncelikle kredi kartı almalıdır.

Kredi kartı alındığında ve ödemeler düzenli yapıldığında bireylerin kredi notu oluşacaktır. Belli bir süre boyunca ödemelerini düzenli yaparak kredi kartı kullanan kişilerin ihtiyaç kredisi alabilecek ölçüde kredi notu oluşmaktadır. Bu kredi notunun oluşması ile ihtiyaç kredisi alan kişiler, ödemelerini düzenli olarak yapıp yıllarca bankalar ile düzenli olarak çalıştıklarında ipotek ya da kefil göstermeden kolay kredi alabilirler.

Bu konumuzu okuyan ziyaretçilerimiz aşağıdaki konumuza göz attılar sizinde ilginizi çekebilir.

kredi notu yükseltme

Kredi notu nasıl yükseltilir. Tüm detayları ile sizlere bu konumuzda aktardık.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Daha önce araştırmış olduğumuz En Kolay Kredi Başvurusu başlıklı yazımız Kolay kredi, Kolay yoldan nasıl kredi çekilir ve Kredi notum düşük kredi çekmek istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık