Kolay Kredi Nasıl Alınır?

11 Nisan 2016

Kolay kredi almayı herkes istememektedir. Peki en uygun ve kolay bir şekilde kredi nasıl alınır? Kolay kredi alma yöntemleri nelerdir? Gelin hep beraber bu yazımız da kredi alma yollarına bir bakalım.

Kolay Kredi Almak İsteyenlerin Yapmaması Gerekenler

Öncelikle size de illa ki ATM’de veya internet sitelerinde karşınıza çıkar veya SMS ile telefonunuza gelir. “xxxx TL krediniz hazır! Hemen Başvurun” diye. Eğer bu şekil de bir kaç defa başvuru yapıp gelen cevap da olumsuz ise kredi çekmeniz zorlaşmaktadır. Çünkü her başvuru sonucunun red olması size kolay kredi çekmenizden ziyade daha çok zora sokacaktık.

Size mesaj yoluyla gelen bu tür başvurular, siz başvuru yaptıktan sonra sizi değerlendirip ondan sonra kredi alabilir misiniz? Alamaz mısınız diye bilgilerinizi analiz edip olumlu veya olumsuz olarak size geri dönüş sağlarlar.

Bu durumun bir diğer boyutu da şu şekildedir. Bu tür mesajlara başvuru yaptınız ve olumlu olarak geri dönüş sağlandıktan sonra da eğer ki gidip kredi çekme işlemlerini yapmaz iseniz bu da başka bir banka dan kredi almanızı zora sokacaktır.

Gelelim en uygun kredi nasıl çekilir kısmına.

En uygun ve kolay kredi nasıl alırım?

Burada kolay kredi almanız için 3 yoldan bahsedeceğim. Öncelikle kredi notunuzun değerinin ne olduğunu bilmeniz gereklidir.

Kredi notuna göre kredi imkanı

Kredi çekebilmem için kredi notum kaç olmalı? gibi sorular sorulmaktadır. Kredi çekebilmenizi son derece de etkisi olmaktadır. Kredi notu 0 ile 1900 arasında bir puanlama yapılmaktadır. Kredi notunuza göre kolay kredi çekebilir misiniz bir bakalım.

0 – 799 arası Kredi notuna sahipseniz; Bu aralıkta olunan bir durumda kredi çekebilmeniz zor görünmektedir.

800 – 1299 arası Kredi notuna sahipseniz; Bu aralıkta iseniz bu durumda kefile veya ipoteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

1300 – 1499 arası Kredi notuna sahipseniz; Eğer bu araıkta bir kredi notunuz var ise genellikle her durumda kredi çekmek için başvurunuz olumlu olarak sonuçlanır.

1500 – 1900 arası Kredi notuna sahipseniz; İşte bu grup altın değerindedir. Eğer ki bu grupta iseniz bankalar size kredi vermek için peşinizden koşacaktır.

Kredi notuna göre kolay kredi alabilmeniz, yukarıda ki puan aralığınıza bakarak bilgiye varabilirsiniz.

Diğer kolay kredi çekme yolları

 • Kredi notunuz düşük ise siz de uğraşmadan kredi çekmek istiyorsanız sizin en büyük kurtarıcınız paraya çevirebileceğiniz mallarınızın olması. Örneğin taşınır bir malınız yani aracınız var ise bunu bankaya sunarak değerinin %70’i kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Bu yöntemin adı ipotekli kredi çekmek. Bu yukarı da da dediğimiz gibi sadece araba değil paraya çevirilebilinicek her türlü mal olur.
 • Kolay kredi için kesinlikle maaş aldığınız bankaya başvuru yapınız. Bu bankadan kolay bir şekilde size kredi çıkacaktır. Çünkü maaşınız o bankaya yattığı için ödemeniz hiçbir zaman aksamayacak banka gerekli gördüğü taktirde maaşınızdan kesinti yaparak çekmiş olduğunuz krediyi sizden tahsil edecektir. Bu kolay kredi çekebilmeniz de sizin en önemli avantajınızdır.
 • Bir diğer yol ise az banka müşteri portföyü. Nedir banka müşteri portföyü. Yani portföyünde çok müşterisi olan banka her zaman daha zor yollarla kredi vermektedir. Az müşterisi olan banka her zaman kolay kredi vermektedir. Bu nokta da dikkat etmeniz gerekli bir diğer noktadır.

Kolay bir şekilde kredi nasıl çekebilirsiniz bunlara değinmeye çalıştık. Umarım yazımız faydalı olmuştur. Kredi çekenlere veya çekmek isteyenlere son olarak şu önemli hatırlatmayı yapmak gerekli. Kredi notunuz sizin ödemelerinize göre puanlandırılmaktadır. Kredi çektikten sonra ödemelerinizi aksatmadan gününde ödediğiniz taktirde her zaman kolay kredi çekmeniz mümkün olacaktır. Hem de istediğiniz bankadan. Konu ile alakalı diğer yazılarımıza göz atmanızı ve kredi yazılarımız hakkında hemen haberdar olmanız için sosyal medyadan da takip etmenizi öneririz. Gelecek yazılarımız da görüşmek dileğiyle.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Anıl dedi ki:

  Kredi notum 1500 civarında fakat kredi çekemedim. Kefil istediler ondan sonra kredi kapıları sonuna kadar açıldı. Yüklü miktarda kredi çekmek istiyorsanız kefil şartı istiyorlar. Tabi aylık geliriniz 5000 TL değil ise. Bilgilendirici yazı için teşekkür ederim.

  1. Kredispara dedi ki:

   Gelir durumunuz kolay kredi çekebilmeniz için çok önemli. Gelir durumunuza göre kredi tutarı belirlenmektedir.

 2. Ali Tayfa dedi ki:

  Tüm bankalar kredi notuna göre hareket ediyorlar. Kolay kredi çekmek isteyenlerin kredi notunun yüksek olması şart gibi. Kredi notu düşük olanlar içinde kefil, ipotek gerekli.

  1. Kredispara dedi ki:

   Kredi notu düşük olanlar için dedikleriniz doğru. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

 3. İsmail Mert dedi ki:

  Banka banka dolaşıyorum ama kredi çekemedim daha. Kime gitsem veremeyiz diyorlar. Ne yapmam gerekli bilgilendirseniz sevinirim.

  1. Kredispara dedi ki:

   Kredi notunuz düşük ise kredi çekmeniz için ipotek veya kefil göstermeniz şart. En kolay kredi başvurusu yazımızda bunlara değindik. İsterseniz o yazımıza da bir göz atın.

 4. Buse dedi ki:

  Vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten çok güzel. Kredi kategorinizi sürekli takip ediyorum. Çok faydalı ve güzel bilgiler veriyorsunuz.

 5. Soner dedi ki:

  2 aylik sgrtaliyim net maasim 1.723 ama kredi puanim cok dusuk diplerde cok başvuru yaptığım için. Bu sartlatda bna arsa ipotekli kredi verebilcek bir bnka varmi acaba lutfen yardm edin

  1. Kredispara dedi ki:

   Gelir belgenizin olması kredi almanızda avantaj. Kredi notunuzun hangi grupta olduğunu bilmediğimiz net bir şey söylemek doğru olmaz. Arsanızı ipotek göstererek kredi çekebilirsiniz. Talep etmiş olduğunuz kredi miktarı önemli bu konu da. Açıklayıcı bir bilgi verebildiysek ne mutlu bize. İyi günler dileriz.

Yorum Yaz


Yukarı Çık