Kolay Yoldan Para Kazanma Yöntemleri

18 Nisan 2016

Kolay bir şekilde herkes gibi sizde para kazanmak mı istiyorsunuz. Peki kolay para nasıl kazanılır? Kola para kazanmanın yolları ve yöntemleri nelerdir? Şimdi bir kaç kolay para kazanma tekniklerine değinelim.

Kolay Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Bir kaç kolay yoldan para kazanma tekniklerine bakalım.


Freelance olarak çalışarak para kazanma

Öncelikle freelance çalışmak ne demek ona değinelim. Freelance bir kişiye veya bir kuruma bağlı olmadan çalışma sistemine denir. Bu anlama da bakacak olursak kendi başınıza çalışmak kadar iyi ve kolay bir şey olamaz. Kolay para kazanmak isteyenler freelance olarak çalışabilirler. Peki freelance olarak ne işler mevcuttur.

Örneğin grafik – tasarım bilginiz var ise şirketlerin reklam ürünlerinin tsasarımlarını yapabilirsiniz. Ayrıca etrafınızda bulunan kişilere tasarım yaparak bunlardan kolay para kazanmanız mümkündür. Freelance çalışma sistemi istediğiniz yerde istediğiniz zaman da çalışma özgürlüğünüz vardır. Örneğin tasarım yapmak için ihtiyaç duyduğunuz bir bilgisayardır ve artık günümüzde her an ulaşabildiğimiz internet imkanı. İsterseniz tatile çıkıp dizüstü bilgisayarınızı alıp havuz başında tasarımınızı yapıp para kazanabilirsiniz.


Firmalar için gizli müşteri olarak para kazanmak

Büyük firmalar kendilerinin denetimlerinden başkaca diğer bir gözle denetim gerçekleştirmek istiyorlar. Sizde firmaların veya araştırma şirketlerinin gizli müşteri olarak çalışıp kolay para kazanabilirsiniz. Gizli müşteri olarak çalışmak nasıl oluyor derseniz onu da şu şekilde özetleyelim. Gizli müşteri denetimini yaptığı mağaza, restaurant vb. iş yerlerine normal bir müşteri olarak girer. O mağazanın temizliğinden, personelin müşteriye karşı yaklaşımını, tutumunu ve buna benzer bir kaç şeyi gözlemler alış verişinizi yaparak dikkat etmek istedikleri kriterleri sizden rapor şeklinde sunmaları istenir. Bunları değerlendirip gönderdiğiniz de size bu iş için ücret ödenir hatta yaptığınız alışverişlerin parası da iade edilir. Gizli müşteri olarak çalışmak hem zevkli hemde kolay para kazanma yöntemi olarak görülmektedir.


Reklam izleyerek kolay para kazanma yöntemi

Günümüzde firmalar reklam yarışına girmiş durumda. Sürekli yenilenen gelişen ve ivmesi giderek artan sektörler arasında reklamcılık gelmektedir. Bu durumu fark eden bazı firmalar kişilere reklam izletip onlara bu etkinlikten dolayı ücret ödemektedir. Yapmanız gereken oturup bilgisayar başında çalıştığınız firmanın size sunduğu reklamları izlemek olacaktır. Her reklam izleme başına da size ücret ödenecektir.


Cep telefonunuzdan para kazanın

Başlık ilginizi çekmiş olacaktır. Cep telefonundan para kazanabilir miyim der gibisiniz. Evet mobil telefonunuzdan para kazanmanız mümkün. Bazı mobil uygulamaları indirerek onların sizin için verdiği görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz. Bu uygulamaların görevleri bazen e-ticaret sitelerine müşteri bulmak oluyor veya bazı firmaların satış temsilciliği niteliğinde ki görevler oluyor.


Aracınızdan para kazanabilirsiniz

Aracı olanlar için çok kolay para kazanma yöntemidir. Aracınızdan 2 türlü para kazanmanız mümkündür. Aracınızı kiraya vererek para kazanabilirsiniz. Bunu etrafınız da arabası olmayan kişilere veya rent a car şirketlerine kiraya verebilirsiniz. Aracından para kazanmak isteyenlere diğer bir yol ise arabanızı reklam almak. Nasıl mı olacak. Firmalarla anlaşarak sizin aracınızı reklam panosu gibi giydirirler. Bunun da karşılığında size para öderler. Bu şekilde yaparak para kazanmanız mümkündür.

 

Daha önce araştırmış olduğumuz İş Fikirleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımız İş fikirleri geliştirme, İş fikri nasıl olmalı ve Yeni iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Gülsüm dedi ki:

  Kolay para kazanmak biraz sanş biraz pratik bilgi gerektiriyor. Yoksa para kazanmak çok kolay. Yazınızı zevkle okudum. Böyle güzel siteleri görmek çok güzel. Umarım kalıcı olur ve kaliteyi bozmadan güzel bilgilerinizden faydalanırız. Kredispara ekibini kutluyorum.

  1. Kredispara dedi ki:

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

 2. Caner dedi ki:

  Vermiş olduğunuz para kazanmak yöntemi gerçekten şahane. Sitenizi sürekli takip etmekteyim. Kesinlikle iş fikirleri üzerine, kolay para kazanma fikirleri üzerine çok güzel yazılar yazıyor ve paylaşıyorsunuz. Çok teşekkür ederim.

 3. Emre n. dedi ki:

  Yazınızı ve sitenizi çok beğendim. Çok güzel bilgiler aktarmaktasiniz çok teşekkür ederiz emeği geçenlere.

Yorum Yaz


Yukarı Çık