Kosgebe Nasıl Başvurulur? Tüm Detayları

kredispara.com olarak bugün bu yazımızda sizlere Kosgeb başvurusu hakkında bilgiler veriyoruz. Kosgeb başvurusu nasıl yapılır diye merak edenlerin okuması yararlarına olacak bu yazımızda Kosgeb başvuru süreci hakkında güncel bilgiler sunuyoruz. Kosgeb’e nasıl başvurulur diye merak ediyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

KOSGEB

Kosgeb Kurumuna neden başvuru yapılıyor diye merak edenler olabilir. Onlara hemen şu şekilde açıklayalım. Kosgeb kurumu devlet desteklerini girişimcilere sunan bir firmadır. Buna göre Kobi olarak faaliyet gösterene ya da gösterecek olan girişimcilere hibe ve / veya faizsiz kredi imkanını Kosgeb tarafından sunulmaktadır.

Kosgeb’in girişimcilere sunduğu bu imkânlarından dolayı başvuru yapılması gerekmektedir. Özellikle işe yeni başlayan genç girişimciler için Kosgeb destekleri son derece önemlidir. Bütçe sıkıntısı çekenler için Kosgeb destek imkanları son derece önemlidir.

Kosgeb başvurusu yapmak için ne gereklidir? Kosgeb başvurusu yapabilmek ve devlet desteğinden yararlanabilmek için öncelikle Kobi olarak faaliyet göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca bu imkânlardan yararlanabilmek için bankalar nezdinde kredi notunuzun da iyi olması gerekmektedir.

Kosgeb başvurusu nasıl gerçekleşiyor? Aşamaları Nelerdir?

Kosgeb başvurusu genel olarak şu süreçte gerçekleşir. Kosgeb veri tabanına kayıt olunur, KOBİ beyannamesi doldurulur, Beyanname ve belge kontrolü Kosgeb tarafından yapılır, Devlet desteklerine Kosgeb üzerinden başvuru yapılır. İşte bu süreç ilk adımdan son adıma kadar oldukça dikkat edilmesi gereken noktaları içermektedir.

Kosgeb veri tabanına kayıt olunur.

Kosgeb veri tabanına kayıt olmak yani işletmemizi Kosgeb sistemine tanıtmak başvuru işlemlerinin ilk adımıdır. Bunun için Kosgeb resmi web sitesinde KOBİ Giriş / Kosgeb’e İlk Başvuru alanından veri tabanı kayıt işlemleri yapılır. Buraya girilecek bilgilerin doğru olması gerekiyor. Ayrıca eksik bilgi olmamalıdır.

KOBİ beyannamesi doldurulur. Kontroller yapılır

Kosgeb veri tabanı kayıt işleminden sonra KOBİ beyannamesi doldurulması zorunludur. Bu beyannameyi doldurmak için ise Kosgeb web sitesinde ayrıca bir alan vardır. Buradan beyanname doldurulur. Bu ekranda veri tabanı kaydında girdiğimiz bilgilerin bir kısmı otomatik olarak gelir.

Kobi beyannamesi doldurulduktan sonra çıktısı alınır. İmza ve kaşelenir. Ayrıca imza beyannamesi ve Ticaret sicil veya Esnaf sicil gazetesi belgeleri de tamam edilir. Bu belgeler ile birlikte Kosgeb il müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. Burada bilgi ve belge kontrolü Kosgeb ilgili birimlerince gerçekleştirilir.

Devlet desteklerine Kosgeb üzerinden başvuru yapılır.

Kosgeb üzerinden devlet desteği alabilmek için ise zorunlu olarak uygulamalı girişimcilik eğitimi almak gerekiyor. Kosgeb tarafından verilen bu eğitim 60 saat uygulamalıdır. Kurs sonunda başarılı olmak ve girişimcilik sertifikasını almak gereklidir. Girişimcilik sertifikası ve hazırlanacak iş planı ile birlikte Kosgeb desteklerine başvuru yapmak mümkündür.

Kosgeb Genel Müdürlük İrtibat Bilgileri

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 

Adres: Harman Mah. Abdülhak Hamit Cad. No:66 P.K:06260 Altmışevler – Mamak / Ankara

Telefon: 0312 595 28 00

Web: www.kosgeb.gov.tr

İlginizi çekebilecek kosgeb ile ilgili diğer yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

kosgeb hibe krediler

Kosgeb kredisi nasıl alınır?

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca yazılarımızın altında bulunan yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Daha fazla bilgi için kredispara’yı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. trenvay dedi ki:

    Bu bilgiler benim icin cok faydali tesekür ederim.

Yorum Yaz


Yukarı Çık