Kredi Alamayanlar Nasıl Para Bulabilirler?

1 Aralık 2017

Para lazım ama bana kredi çıkmıyor? Kredi alamıyorum, para nasıl bulabilirim? Diyenler için tavsiyelerle dolu olan bu yazımızı önermekteyiz. Kredi çekemeyen insanlar nasıl para buluyor diyorsanız bu yazımız size gelsin!

Kredi Alamıyorum

Kredi almak her ne kadar günümüzde kolaylaştırılmış olsa da bazı durumlardan dolayı kredi almak zorlaşır. Hatta bazen imkansız hale gelir. Kredi notu düşüktür, kredi sicili bozuktur, bankaya gösterebileceği geliri yoktur ya da yetersizdir. Gibi nedenlerden dolayı kredi alamayan epeyce bir insan vardır. Ve ne yazıktır ki bu sayı günden güne de artmaktadır. Bundan dolayı acil para ihtiyacınız için detaylı olarak bilgiler aktardık. Yazımızın sonunda da bunları bulabilirsiniz.

Kredi Çıkmıyorsa Nasıl Para Bulunur?

Kredi alamıyorum diye üzülmeyin, hayatta ölümden başka her şeye bir çare olduğu gibi buna da birkaç çare bulunmaktadır. Şimdi bunlar nelerdir hep birlikte göz atalım.

Burada en çok dikkat etmeniz gereken durum tefeci dediklerimiz şahıslardan asla para almamanızdır. Aşağıdaki bölümde de bu konuya değindik. Lütfen yasal finansman sağlayan kurumlara başvuru yapınız.

Diğer Bankacılık Ürünü Olan Kredi Kartı

Kredi kartları da finansal bir kaynaktır. Alışverişte kullandığımız kredi kartları aynı zamanda nakit çekimine de uygundur. Tabi kredi kartından çekilen meblağlar yüksek değildir. Yani kart limiti ne ise en fazla o kadar nakit çekebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemde kısa dönemde yüksek faiz ödersiniz. Ancak taksitli nakit avans çekme imkânınız da vardır. Yüksek olmayan miktarlar için kısa vadede işe yarayan bir para bulma tekniğidir.

Esnek Hesap Kullanmak

Kredi kartından daha düşük faizle esnek hesap üzerinden para çekebilirsiniz. Hatta belirtilen sürelerde kullanarak ödemesini yaparsanız hiç faiz ödemezsiniz. Esnek hesapların da limitleri çok yüksek değildir ama çoğu insanın nakit ihtiyacını kolaylıkla karşılar. Bankadaki hesabınıza esnek yani kredi açtırabilir ya da bankadan direkt olarak kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz.

Başkasının Adına Kredi Çekmek

Günümüzde yaygın olarak görülen de kredi çıkmayana bir başkasının kredi çekmesidir. Eş, dost akraba gibi kişilerden rica ederek onların kredi çekmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum ülkemizde yaygın olarak görülmektedir.

nasıl para bulunur

Kefil Gösterebilmek

Bir başkasının sizin yerinize kredi çekmesi gibi bir şeydir. Bankalar kefil gösterme şartı ile size kredi verebileceklerini söylediklerinde kredi sicili temiz olan bir kişiden rica ederek size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız olan krediye yani paraya kavuşmuş olursunuz.

İpotek İle Kredi Başvurusu Yapmak

Ev, araba, arsa gibi değerli mallarınız var ise bunları ipotek göstererek kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz. Normal şartlarda size kredi vermeyen banka ipotek ile kredi verebilmektedir. Tabi burada kredi taksitleri ödenmez ise elinizdekilere banka el koyacaktır.

Yasal Olmayan Yollara Başvurmak

Yine ülkemizde son yıllarda insanların çok rağbet ettiği bir yöntem ise yasal olmayan yollardan para bulmaktır. Kredi çıkmayana kredi çıkartan illegal kişi ve şirketlerle para bulmak, tefeciden senetle para almak gibi yollarla da para bulunabilir anacak bunlar yasa dışı ve tehlikeli işlerdir. Çok yüksek faizler ödersiniz. Başınız belaya girebilir. Önermiyoruz, uyarıyoruz, sakın bu kişilerden para almayınız. Bu yolla bulan kişiler oluğu için bunu yazmak zorunda kaldık. Bir para bulma yöntemi olduğu için burada yer veriyoruz.

Finans Şirketlerinin Kapısını Çalmak

Finans şirketleri de belirli faiz oranları ile kredi vermektedir. Bankalara göre daha yüksek faizle kredi veren bu şirketlerden para bulabilirsiniz. Finans şirketleri yasaldır ancak faiz oranları çok yüksektir.

Elden Borçlanmak

Eski bir yöntem olsa da elden borçlanmak son derece mantıklı bir iştir. Eş dost akrabadan borç alabilirsiniz. Taksit öder gibi aylık ödeme yapabilirsiniz ya da biriktirip toplu olarak ödeyebilirsiniz. Böylece faiz de ödemezsiniz.

Buna ilaveten bir de altın borçlanma, döviz borçlanma yöntemleri vardır. Yine yakın çevrenizden ya da tanıdık bir kuyumcudan altın / döviz alarak bu cins üzerinden borçalanarak da para bulabilirsiniz.

Senetleri Paraya Çevirmek

Günümüzde eskiden olduğu gibi senetle beyaz eşya, ev eşyası gibi ürünler senetle alınabilmektedir. Cep telefonu, bilgisayar, tablet vs gibi ürünleri de senetle satış yapan yerler vardır. Buralardan alacağınız senetli ürünleri bir başkasına satarak nakit para elde edebilirsiniz.

Senetleri parayı çevirmenin bir başka yolu ise senetle borçlanarak ikinci el araç satın almaktır. Günümüzde ikinci el araçlar senetle de satılmaktadır. Bu aracı bir başkasına satarak nakit elde edebilirsiniz. Ancak uzun vadede yüksek faiz ödemiş olursunuz.

Aşağıda bulunan ve ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atmanızı tavsiye ederiz:

Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler

Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapmalıyım?

Daha fazla içerik ve bilgi için anasayfamızı veya acil kredi kategorimizi ziyaret edip detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler başlıklı yazımız Acil para, Acil para bulmak için ve Acil para lazım hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık