Kredi Başvurusu Neden Red Ediliyor? Ne Yapmalı?

1 Eylül 2016

Herhangi bir bankadan kredi başvurusunda bulundunuz fakat kredi başvurusu rededidi. Bir çok kişinin başına gelen durumlardan biridir. Kredi başvurularınız hep redediliyor ve kredi çekemiyor musunuz? Böyle durumlarda neler yapılması gerektiğini sizler için araştırdık ve “kredim red edildi” diyorsanız yazımızı okuyarak ne yapmanız gerektiğini ve neden red edildiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi çekemiyorum kredim red edildi?

Kredi başvurunuzun red edilmesinde bir çok sebep olabilir biz burada başlıca sebepler üzerinde duracağız. Daha önceki yazılarımızda kredi çekemiyorum başlıklı yazımızda detaylı olarak bu konu ele aldık. Dilerseniz bu yazıdan sonra diğer ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz. Sitemizde bu konular üzerinde de bir çok yazılarımızı bulabilirsiniz.

Şimdi kredi red sebepleri durumuna geçersek kısaca şöyle açıklama da fayda bulunmaktadır. Kredilerde genellikle ihtiyaç kredisi öncelikli olarak talep ettiğiniz kredi tutarı aylık gelirinizi karşılamamasından kaynaklı olabilir. İkinci ve en çok sık görülen durumda kredi notunuzun düşüklüğüdür. Kredi notunuz riskli grupta ise bu da kredi çekmenizi zorlaştırmaktadır. Kredi başvurunuz red edildi ise bankanızdan red sebebini detaylı olarak öğrenmeniz bir sonraki kredi başvurunuzda sizin için önemli olacaktır.

Kredim red edildi ne yapabilirim?

Gelelim krediniz red edildikten sonra neler yapabileceğiniz durumuna. Eğer ki aylık geliriniz kredi tutarınızı karşılamıyorsa kredi tutarını aylık gelirinizin karşılayabileceği tutara getirmelisiniz.

İkinci durum da kredi notunuzun düşüklüğünden kaynaklı ise kredi notu yükseltme tekniklerini araştırmalısınız. Önceki yazılarımızda kredi notu yükseltme teknikleri başlıklı yazımızda değindik. Bu yazımıza da göz atıp kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

TAVSİYE: Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

kredi notu yükseltme

Kredi notu nasıl yükseltilir. Tüm detayları ile sizlere bu konumuzda aktardık. Resmin üzerini tıklayarak ilgili konumuza ulaşabilirsiniz.

Yukarı da söylediğimiz gibi kredi başvurusunda bulunduğunuz bankadan kredinizin neden red edildiğini öğrenin. Bunu öğrenip çözüm yolu arayışına gitmelisiniz aksi durumda bir sonraki kredi başvurunuz da krediniz onaylanmaz ise kredi notunuz düşecektir ve bu durum kredi almanızı daha çok zor hale getirecektir.

Kredi başvurum rededildi” konulu yazımıza yorum yaparak katkı sağlayabilir ya da aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık