Kredi Kartı 72 Ay Yapılandırma Şartları Nelerdir?

14 Ekim 2016

72 ay yapılandırma artık bankalarda. Kredi kartına 72 ay yapılandırma nasıl olur? Şartları nelerdir? Kredi kartı kullanan pek çok kişi taksitlerini ödeyememekten şikayetçi olduğundan dolayı maddi sıkıntılar yaşmaktadır. BDDK’nın yeni düzenlemesi ile birlikte bankalardan alınan tüketici kredileri ve kredi kartı borçlarına yapılandırma söz konusudur. Bu imkandan yararlanabilmek için kişilerin öncelikle takibe alınmamış olması ve borçlarını düzenli bir şekilde ödemiş olması gerekmektedir.

Kredi kartı kullanan kişiler eğer borçlarını 72 ay olarak yapılandırır ise yeniden kredi çekmeleri durumunda yeniden 72 ay yapılandırma imkanına sahip olamayacaklardır. Kredi yapılandırması yalnızca kredi kartı borçları ve tüketici kredileri için geçerli olduğundan dolayı yalnızca bir defa yapılandırma imkanınız vardır.

72 Ay Yapılandırma (Kredi Kartı)

Kredi kartı 72 ay yapılandırma imkanı ile kişiler artık borçlarını çok daha kolay bir şekilde ödeyecek duru ma getirilmeye çalışılmaktadır. Böylece borcunu ödemekte zorluk çeken kimseler taksitli olarak borçlarını 6 yıl içerisinde ödeme imkanına sahiplerdir.

72 Ay Yapılandırma Şartları

Kredi kartı yapılandırmalarından yararlanmak için için kişilerin öncelikle borçlarını düzenli olarak ödemiş olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra banklar tarafından takibe alınmamış olmakta bankaların koyduğu şartlardan biridir. Kredi yapılandırması şuan tüm bankalar için geçerli değildir. Fakat bankaların daha çok müşteri kazanmak adına bu imkanı müşterilerine sunma ihtimali de oldukça yüksektir.

Kredi kartı borcunuzu 72 ay yapılandırdığınızda başka herhangi bir banka borcunuz ya da başka bankaya ait kredi kartı borcunuz var ise bu borçları da 72 ay olarak yapılandırma imkanınız ne yazık ki yoktur. Fakat bu şekilde bankalaların 48 ay vadeli imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kredilerin 72 ay yapılandırılması konusunda faiz tutarları alınan kredilerin miktarına göre belirlenmektedir. Daha önce yazmış olduğumuz 72 ay yapılandırma üzerine olan Kredilerde 72 Ay Yapılandırma başlıklı yazımız ilgilinizi çekebilir. Yazımıza yorum yapmanızı sizin gibi diğer ziyaretçilerimize bilgi aktarımı sağlayacaktır. Sitemizde bir çok kredi bilgilerine ulaşmanız mümkündür.

Daha önce araştırmış olduğumuz Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi başlıklı yazımız Öğrenci kredi kartı, Öğrenci kredi kartları ve Öğrenciye kart veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık