Kredi Kartını Telefonla Alışverişe Açtırma

22 Eylül 2016

Uzun zaman önce bir kredi kartı başvurusunda bulundunuz ve kredi kartınız geldi, diyelim ki kredi kartınızla bayram alışverişi, normal bir alışveriş veya aracınıza yakıt almayı düşündünüz ama çok uzun zaman önce size teslim edilen kredi kartınızı hiç kullanmadığınız için kredi kartınız alışverişe kapalı alışveriş yapamıyorsunuz yani kredi kartınızı kullanabilmek için bir şifre almak istiyorsunuz.

Bankaya gitmeden Kredi Kartını Telefonla Alışverişe Açtırma hakkında hiç bir bilginiz yok nereyi arayacağım diyorsanız ilk önce bankanın müşteri hizmetleri vardır telefonla bankayı aradığınızda size kredi kartı işlemleri için bire vs. diğer işlemler için bir kaç numara söyler size siz bu işlemleri takip ederek müşteri hizmetlerine bağlanıp açabilirsiniz.

Kredi Kartımı Alışverişe Açtırmak İstiyorum

Kredi kartı alışverişe nasıl açılır? diyorsanız bu şekilde yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman müşteri hizmetlerine kartınızın bilgilerini, doğum bilgileriniz, anne kızlık soyadı bilgileri falan isteyebilir. Müşteri hizmetlerini aramadan önce bu bilgileri hazırlayın hazırladıktan sonra arayabilirsiniz. Zaten kredi kartınız ilk size ulaştığı zaman zarfın içinde herhangi bir bölümünde kartınızın alışverişe açılabilmesi için nereye arayacağınız konusunda uyulması gerekenler talimatlar mevcuttur. Bu genellikle kartın yapışık olduğu kısmın arka tarafında yazmaktadır. Bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

Kredi Kartını SMS ile Alışverişe Açtırma

Bazı bankalar Kredi Kartını Telefonla Alışverişe Açtırma da sms yolunu da kullanabiliyor. Göndermiş oldukları kredi kartının yine zarf içinde sizlere şifre almak için şu numaraya şunları yazarak sms gönderebilirsiniz diye bilgi yer almaktadır. Dilerseniz kredi kartınızın ait olmuş olduğu bankaya giderek de kredi kartınızı alışveriş ve nakit çekimi açtırabilirsiniz. Ama hafta sonun denk geldiyse ve bankalar hafta sonu olması nedeniyle kapalıysa 7/24 müşteri hizmetlerini arayıp kredi kartınızı alışveriş kullanımlarına açtırabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Bazı bankalardan sms yoluyla anında açtırabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz kredi kartıyla internetten alışveriş yapmak isteyenler için detaylı olarak güvenli internet alışverişi, nasıl internetten alışveriş yapılır konularına değindik. Aşağıdaki linkimizi tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirler.

Kredi Kartı ile İnternetten Nasıl Alışveriş Yapabilirsiniz?

Daha önce araştırmış olduğumuz İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı yazımız İş bankası, Kredi kartı başvurusu ve Maximum kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık