Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

24 Mayıs 2017

Herkesin kredi çekerken karşılaştığı durumdur kredi notu. Yani kredi puanınız sizin kredi çekebilmenizi göstermektedir. Peki kredi notu yükseltme teknikleri nelerdir? Kredi notu veya puanı nasıl yükseltilir bu yazımızda bunlara değinelim. Öncelikle herkesin de bildiği gibi kredi notunuz riskler grubuna göre ayrılmaktadır. Kredi notu en yüksek puanı 0 ile 1900 arasında olmalıdır. Kredi notu nedir başlıklı yazımızda kredi notları ve risk gruplarına göz atmıştık. Sizde kredi notu nedir yazan kısmı tıklayarak ilgili yazımıza göz atmış olursunuz.

Kredi notumu yükseltmem için ne yapmam gerekiyor?

Kredi notunuzu yükseltmek için sizlere bir kaç teknik ve yöntem aktaracağız. Gelin hep beraber kredi notu nasıl yükseltilir bunun tekniği nedir bir göz atalım.

Kredi borçlarınızı zamanında ödeyin

Eğer kredi borcunuz veya kredi kartı borçlarınız bulunuyorsa bu borçlarınızı zamanında ödemeye dikkat ediniz. Zamanında ödediğiniz her borç sizin kredi notunuzu yükseltecektir. Borçlarınızı kredinizi tamamını kapattıktan 1 ay sonra kredi notunuzu öğrenmek için findeks sitesine belirli bir tutar karşılığında girip kredi notunuzun güncel durumuna ulaşmış olursunuz.

Elinizde bulunan nakit parayı kullanarak

Kredi notunuzu yükseltme teknikleri arasında olan önemli bir durumdur. Nasıl mı? Elinizde bir miktar para dahi varsa bunu bankanın vadeli hesabında bulundurun. Vadeli hesapta bulunan para sizin kredi notunuzu etkileyecektir. Elinizden geldiği kadar banka üzerinden havale / eft gibi işlemlerini yapın. İşlem tutarları ve sıklığı olduğu sürece de kredi notunuz yükselecektir.

Kredi kartı limitleri

Kredi kartı limitlerinizi ara ara artırma talebinde bulunun. Limitlerinizin artmasıyla doğru orantılı bir şekilde kredi notunuzda artacaktır.

Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verin

Ödemiş olacağınız veya ödeyeceğiniz elektrik, su, telefon gibi faturalarınızı eğer ki mümkünse her bankaya birer ödeme talimatı verdiğinizde kredi notunuzun kısa bir zaman zarfında artığını göreceksiniz.

Kredi yükseltme tekniklerini uyguladığınız taktirde kredi notunuzun 1 ay içinde yukarı bir artış olacağını göreceksiniz. Ortalama 1 ile 6 ay arasında kredi notunuz 1750 ile 1850 arasında olacaktır.

Konumuzun da devamı niteliğinde olan ilginizi çekebilecek diğer yazımıza göz atabilirsiniz. Resmin üzerini tıklayıp ulaşabilirsiniz.

kredi notu yükseltme

Kredi notu nasıl yükseltilir. Tüm detayları ile sizlere bu konumuzda aktardık.

Kredi notunuza ait kafanıza takılacak olan soruları yorumlar kısmında yazarsanız uzmanlarımız yorumunuzu inceleyip sizlere geri dönüş yapacaktır. Kredi notu üzerine de sitemizde bir çok bilgiye erişmeniz mümkün olmaktadır.

Ayrıca ücretsiz kredi notunuzu öğrenmek için diğer konumuza gidiniz.

ücretsiz kredi notu yükseltme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmek isteyenler bu konumuzda tüm detayları bulabilirler.

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Daha çok ve güncel bilgi için bizleri sosyal medyadan takip ediniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Notu Nedir? başlıklı yazımız Kredi notu, Kredi notu ne anlama gelir ve Kredi notu ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık