Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum?

6 Temmuz 2016

Ülkemiz de kredi kullanımının yaygınlaşması ile kredi kullanmak isteyenlerin merakını cezbeden yeni bir kavram ortaya çıktı: Kredi Notu Bu kredi notu denilen kavram nedir ne değildir? Nasıl hesaplanır? Herkesin kredi notu olur mu? Kredi notu kim tarafından belirlenir? Kredi notunun yüksek olmasını sağlayan bileşenler nelerdir? Kredi notunun yüksek olmasının bize ne gibi avantajları olur? Bunlar gibi onlarca sorunun cevabı internet ortamında insanlar tarafından sürekli araştırılıyor. Bankacılıkta gelişen teknolojik alt yapı sayesinde kişilerin tek bir bankadan değil tüm bankalardan yaptığı işlemlerin çok kısa bir süre içerisinde, bütünlük içerisinde öğrenilmesi mümkün kılınmıştır. Dünya üzerindeki çeşitli ülkelerin kredi geri ödemelerinde yaşadığı büyük sıkıntıların daha sonra ki zamanlarda devasa şirketleri iflas ettiren krizlere dönüşmesi, bankaların ürün ve hizmetlerini kullandıracağı kişinin güvenilirliğinin önemini bir kat daha artırmıştır.

Kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Varsayalım ki nakite ihtiyacınız var ve kredi kullanmak için bankanın yolunu tutacaksınız. Gitmeden önce kredi notunuzu öğrenmeniz sizin için avantajlı olabilir. Eğer ING Bank müşterisi iseniz SMS yoluyla INGBANK kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek RAPOR yazıp 2205’e gönderiyorsunuz. Kredi notunuz anında cep telefonunuza geliyor.

Bu konumuzu okuyan ziyaretçilerimiz diğer yazımıza göz attılar. Tavsiye yazı: 

kredi notu yükseltme

Kredi notu nasıl yükseltilir. Tüm detayları ile sizlere bu konumuzda aktardık.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Risk raporunuzu ING Bank şubesine giderek almak isterseniz, rapor başına sizden 10,5 TL ücret talep edilir. Eğer paket raporlardan yararlanıyorsanız, 3 ayda bir kez kredi notunuzla ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirilirsiniz ve 5,35 TL gibi bir rakamla ücretlendirme yapılır. Nihayet telefon bankacılığı veya internet bankacılığı ile kredi notunuzu öğrenmek istediğiniz de sizden rapor başına 6,5 TL ücret talep edilir. ING Bank’ın hizmet ve ürünleri ile daha fazla bilgi almak için 0850 220 0 600 numaralı telefonlardan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz kredi notları üzerine olan yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

kredi notu nedir

Kredi notu nedir ne işe yarar tüm detayları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bankaların dışında kredi notu öğrenmek içinde birçok uygulama ve kurum ortaya çıkmıştır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılan Findeks Kredi notudur. Sizlerde Findeks sitesine üye olarak uygun fiyatlardan aylık olarak kredi notunuzu takip edebilirsiniz. Findeks sayesinde kredi notunuz arttığında veya düştüğünde size SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Bu şekilde sürekli kredi notunuzu takip edebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Notu Nedir? başlıklı yazımız Kredi notu, Kredi notu ne anlama gelir ve Kredi notu ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık