Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

9 Temmuz 2016

Kredi başvurusu yaparken en çok karşılaştığınız durumlardan bir tanesi de kredi puanınızın düşük olması nedeni ile başvuru yaptığınız kredinin onaylanmaması. Bu durumlarda genelde tüm bankaları tek tek gezersiniz fakat unuttuğunuz bir konu var oda ne kadar çok kredi başvurusu yaparsanız kredi notunuz da bir o kadar düşüş gösterecektir. Bu yüzden mümkün olduğunca az kredi başvurusu yapmalısınız. Kredi notunuzu iyi bir şekilde bildikten sonra kredinin çıkmayacağını bildiğiniz için başvuru yapmakta acele etmezsiniz. Kredi notunuzu öğrenebilmek için Findeks gibi faydalı uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Ekonomik zorluk içindeyseniz ve ödemelerinizi yapmakta zorluk çektiğiniz için kredi notunuz çok fazla düşmüş olabilir bu durumda kredi notunuz bozuk olacaktır. Peki ama ödemelerinizi yapabilmek ve kredi notunuzu eskisi gibi yüksek bir hale getirebilmek için neler yapmalı? Kredi sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar nelerdir? Bunlara göz atalım.

Kredi sicilim bozuk nasıl kredi alabilirim?

Kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi alabilmesi için bir teminat vermesi gerekmektedir. Yani bankanın sizin alacağınız bu kredi ile olumlu şeyler yapmanızı bilmesi için kendini garantiye alması gerekmektedir. Bunun içinde sadece şahit değil sizden teminat da isteyebilir. Bu gibi durumlarda sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar bu yolla kredi vermekte ve diğer bankalarda olan borçlarınızı kapatmanızı istemektedir. Sizler alacağınız bu bakiye ile diğer bankalara giderek o borçları kapatıp dekontlarını bankaya getirmeniz ve kredi dosyanıza koymanız gerekecektir. Ancak bu şekilde kredi alabilirsiniz diğer türlü kredi alıp borç kapatmadan kullanmanız mümkün olmayacaktır. Borçlarınızın üstüne bir miktar bakiye ekleyerek daha yüksek tutarlar için başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde elinize 5.000 TL ya da 10.000 TL bir para kalabilir.

Tüm bunların yanı sıra eğer kredi için acil bir durumunuz yoksa krediyi almadan önce kredi notunuzu düzeltme yoluna gidebilirsiniz. Bunun için ödemelerinizi zamanında hatta önceden ödemeye özen gösterin. Gecikmeli ödemeniz olmaması durumunda kredi notunuz olumlu yönde gelişme kaydedecektir. Bu şekilde çok kısa bir sürede kredi notunuz kredi çekilebilir seviyeye ulaşacaktır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Rıfat K. dedi ki:

    Sicili bozuk olan kisi kredi çekerken üzerinde gayrimenkul, konut, daire, arsa vb. taşınmazları ipotek ederek istediğiniz miktarlarda kredi alabilir, uzun vadeler ve düşük kredi faiz oranlarıyla geri ödeme yapabilirsiniz.

    1. Kredispara dedi ki:

      Yazımıza sağlamış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ederiz.

Yorum Yaz


Yukarı Çık