Kredilerde 72 Ay Yapılandırma Yapmak

12 Ekim 2016

Son dönemlerde en çok konuşulan konulardan biri de borçların yapılandırılması ile ilgilidir. Yeni düzenlemeler ile birlikte borçların 72 ay yapılandırma gündeme gelmiştir. Sizlerde 72 ay yapılandırma imkanlarından yararlanmak istiyorsanız öncelikle konu hakkında bir takım bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

72 ay yapılandırma imkanından yararlanabilmek için öncelikle takibe alınmamış olmanız önemli şartlarından birini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra 72 ay yapılandırma imkanından yalnızca 1 defa yararlanmanız mümkündür. Yapılandırma yalnızca tüketici kredileri için geçerli olduğu da önemli bir özelliktir.

72 ay yapılandırma konusu hakkında en çok merak edilen konulardan biri de farklı bankalardaki borçların nasıl yapılandırılacağı ile ilgilidir. 72 ay yapılandırma yapabilmeniz için öncelikle tüm bankalardaki borçlarınız tek bir yerde toplamanız gerekmektedir. Borçlarınızı aynı zamanda 36 ya da 48 ay olarak da yapılandırmanız mümkündür. Fakat pek çok kişi borçlarını ödemekte zorlandığından dolayı 72 ay yapılandırmalı olarak borçlarını ödemeyi kabul etmektedir.

72 Ay Yapılandırmanın Geçerli Olduğu Bankalar

72 ay yapılandırma şuan tüm bankalar için geçerli olmadığından dolayı Ziraat ve Vakıf bank gibi bankaların yapılandırma imkanlarından yararlanabilmeniz mümkündür. 72 Ay yapılandırma imkanlarından yararlanan kişilerin ödeyecekleri faiz oranları da değişecektir elbette. Faiz oranları genellikle kişiden kişiye ve ödenecek tutarlara göre değişiklik göstermektedir.

72 ay yapılandırma imkanlarından yararlanabilmek için bankaların müşteri temsilcileri ile iletişme geçebilir ya da yapılandırma şartına uyan bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Yapılandırma imkanlarından yararlanabilmek için öncelikle bankalardaki kredi notunuzda önemli olacaktır. Buna göre borcunuzun 72 ay olarak yapılandırılması için sizlerin hesaplarının takibe alınmış olmaması oldukça önemli olacaktır. Daha önce yazmış olduğumuz ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz 72 Ay Yapılandırma Yapılan Krediler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık