Kuru Temizleme İşinde Bayilik Veren 3 Firma İncelemesi

Kuru temizleme işinde bayilik veren firmalar hangileridir? Kuru temizleme bayiliklerinde şartlar nelerdir? Bu yazımızda sizlere kuru temizleme işi hakkında bilgiler ve seçtiğimiz 3 firmanın bayilik sistemlerini aktarıyoruz.

Kuru Temizleme İşi

Kuru temizleme işi son yıllarda popüler olan bir iştir. Aslında geçmişi eskilere dayanır ve ülkemizde de özellikle büyük kent merkezlerinde eskiden beri yapılmaktadır. Kuru temizleme işinde temel hizmet ise gelen kıyafetlerin profesyonelce temizlenmesidir. Her ne kadar su kullanılmadan yani yıkamadan temizlik yapılması aksedilse de bazı şartlar da yıkama hizmeti de verilmektedir. Yani kuru temizleme işinde hem kuru hem de ıslak temizleme yöntemleri söz konusudur. Özellikle kuru yöntemler için geliştirilmiş makineler bu işin temel unsurlarındandır. Kuru temizleme dükkanlarından ayrıca ütüleme hizmeti de profesyonelce verilmektedir.

Kuru temizleme işi günümüzde büyük kent merkezlerinin dışında küçük yerleşim alanlarında da icra edilmektedir. Günlük hayatın stresi, yoğunluk, daha güzel temizleme gibi nedenler insanları kuru temizleme merkezlerine yönlendirmektedir. Yine başta turizm bölgeleri olmak üzere pek çok yerdeki otel, pansiyon gibi tesisler kuru temizleme hizmetini dışarıdan almaktadır. Büyük otellerin dışında kalan binlerce konaklama tesisi vardır ve bunların çok büyük bir kısmında kuru temizleme departmanı yoktur. Bu tesisler özellikle günlük değiştirilen yastık, çarşaf, havlu, yorgan gibi malzemeleri kuru temizleme merkezlerinde temizletmektedirler. Yani kuru temizleme işi hem bireysel hem de kurumsal müşteriler tarafından tercih edilen büyük iş hacmi kapasiteli bir iştir.

Kuru Temizleme İşinde Bayilik

Kuru temizleme işi hem bayilik alınarak hem de bireysel bir şirket kurarak yapılabilmektedir. Bireysel şirket kurup marka oluşturmak bu alanda zordur. Sağlam sermaye ve yatırım gerektirir. Ayrıca bireysel olarak kurulan firmaların genellikle iş hacmi kapasitesi düşüktür. Kuru temizleme işinde bayilik ise son yıllarda büyük rağbet görmektedir. Hem marka bilinirliği oluşmuş bir firmanın adını kullanmak hem de kullanılan makinelerin teminini kolay yapmak adına bu alanda bayilik almak son derece mantıklıdır.

Kuru Temizleme İşinde Bayilik Veren 3 Firma

Kuru temizleme alanında bayilik veren 3 firmayı sizler için araştırdık. Bu alanda bayilik almayı düşünüyorsanız bu 3 firmayı değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Dry Turk Kuru Temizleme

DryTurk Kuru Temizleme Franchise

DryTurk Kuru Temizleme Franchise

Kuru temizleme alanında profesyonel hizmet sunmakta olan Dry Turk firması 1984 yılında kurulmuştur. Ruşen Grup bünyesinde faaliyet gösteren firma İstanbul merkezli olarak çalışmalarına devam etmektedir. İleri teknoloji makineler ile hizmet veren Dry Turk firması günümüzde 30’un üzerinde şubesi ile hizmet vermektedir. Kıyafet ve ev tekstil ürünleri yanı sıra halı yıkama ve perde yıkama gibi hizmetleri de sunan Dry Turk firması bayilik şartları ise şekildedir.

 • Sektör bilgisi olanlar öncelikli olarak tercih edilir. Sektör bilgisi olmasa bile girişimci bir ruha sahip olan herkes bu iş için bir adaydır.
 • Dry Turk bayilik için bayilik giriş ücreti alınmaktadır.
 • Makine ve kurulum Dry Turk tarafından yapılır. Bayilik giriş ücreti ile birlikte toplam maliyet ortalama 300.000 / 500.000 TL civarıdır.
 • Bayiler işletmeci olarak işyerinin başında durmalıdır.
 • Bayiler özellikle kurumsal müşteri portföylerini sürekli olarak geliştirmelidir.
 • Dry Turk bayileri ticari sicili temiz olmalıdır.
 • Bayiler müşteri odaklı olarak işlerini icra etmelidir.

Dry Clean Express Kuru Temizleme

dry clean express franchise

Dry Clean Express firması 2006 yılında kurulmuştur. AGS Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren firma alanında oldukça iddialıdır. Kuru temizleme hizmetlerini profesyonelce yerine getiren firma halı temizleme, ev tekstil ürünleri temizleme, terzi tadilat hizmetlerini de vermektedir. Alanında birçok ödülü bulunan  Dry Clean Express firması 85 şubesi ile hizmet vermektedir. Dry Clean Express bayilik için şartlara şu şekilde göz atalım.

 • Dry Clean Express bayiliği anahtar teslim olarak verilir. Toplam yatırım bütçesi ortalama 500.000 TL’dir.
 • Dry Clean Express bayi adaylarının ticari ve şahsi geçmişi temiz olmalıdır.
 • Bayiler iyi bir yönetici olarak işletmenin başında durmalıdır.
 • Müşteri memnuniyetine önem verilmelidir.
 • Dry Clean Express bayileri kurumsal müşteri portföyü geliştirmelidir.
 • Sorumluluk sahibi ve girişimci ruhta olanların bayilikleri değerlendirilmektedir.

Dry White Kuru Temizleme

dry white kuru temizleme

Dry white kuru temizleme

Dry White Kuru Temizleme firması 1994 yılında küçük bir işletme olarak İstanbul’da kurulmuştur. Kuru temizleme alanında oldukça tecrübeli olan Dry White firması bu alanda pek çok başarı sağlamıştır. Kuru temizleme işinde uzmanlaşan firma ileri teknoloji kullanarak hizmet vermektedir. Günümüzde 30 şubesi ile hizmet veren Dry White firması bayilik vermeye devam etmektedir. Dry White firması bayilik koşulları ise şöyledir.

 • Dry White bayi adaylarının ticari sicili temiz olmalıdır.
 • Bayiler sorumluluk sahibi olmalı ve girişimci olmalıdır.
 • Dry White bayilik için sermaye ve yatırım gücü olmalıdır.
 • Dry White bayilik anahtar teslim olarak verilmektedir.
 • Toplam maliyet ortalama 500.000 TL civarıdır.
 • Dry White bayileri müşteri memnuniyetine önem vermeli ve kalite odaklı olmalıdır.

Bu firmalardan kuru temizleme bayiliği alarak işletme kurabilirsiniz. Kullanılan makinelerin maliyetleri yüksek olduğundan dolayı bayilik ücretleri de yüksek olmaktadır. Bu 3 firmayı incelediğimizde aşağı yukarı yatırım maliyetleri aynı olduğu görülmektedir. Makine kurulum ve eğitimleri firmalar tarafından verilmektedir. Kuru temizleme firmaları bayilerine sürekli olarak eğitim, pazarlama, reklam destekleri sunmaktadır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık