Litecoin Nedir? Nasıl Alınır?

17 Ağustos 2017

Litecoin nedir? Litecoin ne işe yarıyor? Litecoin nasıl alınır? Litecoin hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorum diyenler için kredispara.com olarak bu yazımızı hazırladık.

Litecoin

Öncelikle “Litecoin nedir? Ne işe yarar?” diyenler için Litecoin hakkında bilgiler aktaralım. Litecoin, dünya genelinde sanal para olarak faaliyet gösteren bir sistemdir. 2013 yılında geliştirilmiştir ve dünya genelinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilmiştir. Aynı Bitcoin gibi sistem faaliyetler vardır. Tabi Bitcoin arasında bazı farklar da mevcuttur.

Litecoin yapı olarak bir yere bağlı değildir. Ucdan uca şifreleme sistemi sayesinde son derece güvenli bir yapıda faaliyet göstermektedir. Bir merkeze bağlı değildir ve bir sahibi de yoktur. Litecoin sanal para kullanıcıları kendi hesaplarını kendileri yönetir ve belli başlı prosedürlerin değişmesi söz konusu değildir. Litecoin bir altcoin olarak Bitcoin’den sonra en çok kullanılan ve yaygın olan bir dijital para birimidir.

Litecoin dijital para olarak dünya genelinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Kişiden kişiye para gönderme hizmeti Litecoin’in temel işlevidir. Dünyanın her hangi noktasındaki bir kullanıcıya anında para göndermek mümkündür. Para gönderme işlemleri neredeyse bedavaya tekabül edecek kadar ucuzdur. Uluslar arası saygınlık kazanmaya başlayan Litecoin kısaltması ise LTC’dir. Yakın zamanda alışveriş yapmak için de kullanılması beklenen Litecoin, hem üretimi yapılabilen hem de yatırımı yapılabilen bir sanal paradır. İlk çıktığı zamanlara 1 Litecoin = 24 dolara olarak değer görmüştür. Dünyadaki pek çok Bitcoin kullanıcısının ilgisini çeken Litecoin günümüzde ise 1 Litecoin  = ortalama 5 dolar seviyesindedir.

Litecoin Nasıl Alınır?

Evimizdeki bilgisayarımızda aynı Bitcoin gibi Litecoin de üretebilmekteyiz. Bunun için bazı bilgisayar programlarına ve programlama bilgilerine ihtiyacımız vardır. Litecoin sisteminde de madencilik vardır ve madencilik ile her gün yeni coin üretmek mümkündür. Litecoin üretmek için günümüzde insanlar bunun için geliştirilen cihazlar satın alarak bilgisayarlarına bağlayıp Litecoin üretimi yapabilmektedir. Biraz zaman alsa da uzun vadede iyi Litecoin üretmek mümkündür.

Litecoin madencilik dışında alınıp satılabilen bir sistemdir. Buna göre uluslar arası düzeyde Litecoin piyasaları da düzenlenmiştir. Döviz yatırımı gibi Litecoin üzerinden yatırım yapmak da mümkündür. Litecoin alıp satabilmek için öncelikle bir Litecoin sanal cüzdan açmak gerekiyor. Litecoin sanal cüzdan açmak ise ücretsizdir. Litecoin sanal cüzdan için yine uluslar arası faaliyet gösteren web siteleri / firmaları bulunmaktadır. Bu siteler aracılı Litecoin sanal hesap cüzdanı açabiliriz. Litecoin de aynı Bitcoin gibi piyasa dalgalanmalarına sahiptir ve döviz yatırımı gibi işlem görebilmektedir. Litecoin alıp satarak yatırım yapmak ve bu işlerden para kazanmak günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Litecoin madenciliğinin yanı sıra yatırım faaliyetlerinin de bulunması Litecoin sistemine olan alakayı günden güne büyütmektedir. İnsanlar Litecoin sanal hesap cüzdanları açarak birikim yapabilmekte ve paralarını yatırıma dönüştürerek bu işten gelir elde edebilmektedir. Litecoin gün geçtikçe daha insan tarafından kullanılmaktadır. Dünya genelinde kullanılan sanal paralardan en çok tercih edilen ve en yaygın olan ikinci dijital para olan Litecoin, bu alandaki Bitcoin’e göre daha rahat ve hızlı üretimi yapılabilmektedir. Ayrıca üretim kapasitesi olarak da Bitcoin’in 4 katıdır. İyi bir depolama alanına da sahip olan Litecoin, yatırım yapacak olanlar için de çok güzel bir alternatif oluşturmaktadır.

Bu konumuzu okuyan ziyaretçilerimiz aşağıda bulunan konumuzu da gezindiler. Sizinde ilginizi çekebilir.

bitcoin

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl kullanılır? Ne işe yarar diyorsanız tüm detaylar bu konumuzda.

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Daha önce araştırmış olduğumuz Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır? Nasıl Üretilir? başlıklı yazımız Bitcoin, Bitcoin Madenciliği ve Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık