Madame Coco Bayilik Başvurusu ve Şartları

Parisli ev butiği sloganıyla ev tekstili alanında isim yapmış olan Madame Coco için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda firmayla ilgili detaylı bilgiler bulacaksınız. Madame Coco bayilik fırsatları ve bayilik şartları nelerdir, bayilik süreci nasıl olur ile ilgili bilgilere geçmeden önce firma hakkındaki bilgilere hep beraber göz atalım.

Madame Coco Bayilik

Madame Coco Firma Hakkında: Madame Coco, 2009 yılında İlhan Tanacı tarafından ortaya çıkarılmış ve kurulmuştur. İlhan Tanacı daha önce İngiliz konseptinde kurduğu şirketi devrettikten hemen sonra bu sefer Fransız konseptinde bir marka yaratarak Madame Coco firmasını kurmuştur. Özellikle ev tekstili ürün grubu alanında faaliyetlerine başlayan şirket bugün yüzlerce çeşit ürünü ile hizmet vermektedir. 250’nin üzerinde şubesi bulunan Madame Coco 2011 yılında Deha Mağazacılık Ev Tekstil Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş çatısı altına geçmiştir. Yani bu alanda fikir babası olan İlhan Tanacı, yine bir firmayı markalaştırdıktan sonra devretmiştir.

Madame Coco Bayilik Şartları

Ağırlıklı olarak ev tekstili ürün grubu ile tüketicilere hizmet sağlayan Madame Coco mağazalarında bugün, banyo, mutfak, ev giyimi tekstil ürünlerinden aksesuarlara; halı ve paspas çeşitlerinden, dekorasyon ürünlerine; mutfak araç gereçlerinden kozmetik ürünlerine kadar birçok ürün bulmak mümkündür.

Madame Coco Bayilik Veriyor mu?” sorusunu şu şekilde yanıtlayalım. Madame Coco firması yurtdışı bayiliği vermektedir. Yurt içi mağazalarını kendisi açan Madame Coco, yurtdışında bayilik almak isteyenlere bayilik fırsatı sunmaktadır. Yurtdışında Madame Coco bayiliği almak isteyenler şu noktalara dikkat etmelidir:

 • Bayi adayının yeterli sermaye ve yatırım gücü bulunmalıdır. Öyle ki ürün çeşitliliği fazla olan firmanın başlangıç yatırım maliyeti yüksektir. Bu gün ortalama bir mağazanın başlangıçtaki ürün sermaye maliyeti 2 trilyon civarıdır.
 • Madame Coco firması isim hakkı bedeli, ülkeden ülkeye değişmekte olup, bayi adayının bunu da göz önünde bulundurması gerekir
 • Madame Coco firması ağırlıklı olarak ülke bayiliği sistemi ile çalışmaktadır. Ancak bazı ülkelerde mağaza bayiliği de vermektedir.
 • Bayi adaylarının sektördeki deneyimi son derece önemlidir.
 • Öncelik olarak şirket olarak faaliyet gösterenlere bayilik verilmektedir.
 • Madame Coco firması teminat istemektedir. Bayi adayları teminat gösterebilir olmalıdır.

Madame Coco mağaza bayiliği ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler;

 • Ön cephe genişliği minimum 8 metre olmak şartı ile ortalama 400 ile 1000 metrekarelik kullanım alanına sahip olan yerler,
 • Depolama alanı bulunan yerler
 • Başta AVM’ler olmak üzere insan yoğunluğu yüksek olan yerlerde bulunan mağazalar bayilik için önceliklidir.

Ayrıca Madame Coco bayilik alındığında dekorasyon masrafları da bayilere aittir. Firmanın hali hazırda çalıştığı dekorasyon firmaları bulunmaktadır; ancak bayiler isterler ise dekorasyonu konsepte uygun olarak dışarıdan kendileri de yaptırabilirler. Ürünlerin Türkiye’den çıkış işlemleri, vergi vs gibi faturalandırma işlemleri ve ücretleri Madame Coco tarafından karşılanır. Daha sonraki işlemler ve kargo bedelleri bayilere aittir. Bayiler isterlerse Madame Coco aracılık yaparak kargo ve lojistik firmaları ile bayi adına görüşür. Ama her halukarda bu giderleri bayiler karşılar.

Madame Coco Bayilik Başvurusu

Madame Coco yurtdışı bayiliği alma süreci şu şekildedir:

 • Bayiler kendileri ve şirketleri ile ilgili detaylı bilgileri içeren Cv ve şirket sunum dosyası ile birlikte ön başvurusunu franchising@madamecoco.com adresine iletir.
 • Madame Coco firması ön başvuruyu değerlendirir. Gerekli araştırmaları yapar.
 • Eğer başvuru uygun görülürse, bayilik istenilen ülkede şube açmak için talep edilen mağaza lokasyonları Madame Coco tarafından incelenir.
 • Fizibilite çalışmaları yapılır. Pazar ve piyasa analizleri yapılır.
 • Lokasyon ve fizibilite çalışmaları bittiğinde Madame Coco ve bayi adayı arasında mutabakat sağlanır. Mutabakat sonrası Bayilik sözleşmesi düzenlenir ve karşılıklı olarak imzalanır.
 • Bayilik sözleşmesi imzalandıktan sonra, mağaza yerleşim planları Madame Coco tarafından yapılır. Mağaza personeli için eğitimler verilir.
 • Açılış tarihi belirlenir. Ürünler Madame Coco ürün planlama ekibi tarafından hazırlanır ve gönderilir. Gerekli son kontroller sağlanır ve mağaza açılışı gerçekleşir.

Madame Coco Bayiliği İçin Firma İletişim Bilgileri

Deha Mağazacılık Ev Tekstili Ürünleri San. Ve Tic.A.Ş.

Adres: Avni Dilligil Sokak Çelik İş Merkezi B Blok Zemin Kat 34394 Mecidiyeköy / İSTANBUL

Telefon: 0 212 267 27 51-52 Fax: 212 267 27 80

E-mail: franchising@madamecoco.com

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık