Nakit Para İhtiyacım Var Nasıl Bulurum?

10 Ekim 2016

Nakit para konusunda bir çok yazımız bulunmakta fakat sizlerden gelen istekler yönünde bu acil nakit para ihtiyacı konusunu daha detaylı olarak ele almaya çalışacağız. Acil para ihtiyaçlarımız çoğu zaman bizi sıkıntıya sokmaktadır. Gerek ödemelerimiz olsun gerekse aydan aya farklılık gösteren harcamalarımız bizlerin nakit para ihtiyacını artırmaktadır. Anlattağımız diğer yöntemlerden farklı olarak nakit para ihtiyacına yönelik başka neler yapılabilir bunlara bir göz atalım.

Nakit Para İhtiyacı Nasıl Giderilir?

Bankalar nakit para ihtiyaçlarımız için başvurabileceğimiz en büyük kanallardan biri. Bankaların kredi seçenekleri arasında bulunan ihtiyaç kredileri nakit para bulabileceğimiz en kolay ve güvenilir yollardan biri. Kredilerin 36 aydan 48 aya çıkması da ödemelerimizin biraz daha kolay olmasına sebep olmuştur. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız halinde nakit para ihtiyacınızı karşılayacaktır. Sitemizde bir çok kredi başvurusu yazılarına, kredi çeşitleri ve hizmetlerine ilişkin yazımıza ulaşmanız mümkündür.

Eğer kredi çekmeniz zor ise veya kredi notunuz düşük ise kredi başvurularınız red edilebilir. Eğer ki kredi notunuz kritik veya riskli seviyelerde değil ise bankaların sunmuş oldukları anında kredi, hızlı kredi başvurabilirsiniz. Bu tarz krediler daha hızlı, çok rahat bir şekilde çıkmakta ve çıkan kredi hemen hesabınıza aktarılmaktadır. Böylelikle kredinizi bankadan veya bankamatikten çekerek nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kredi notunuz yine riskli grupta değil ise belirli bir gelire de sahip değilseniz ipotekli olarak kredi alabilirsiniz. Üstünüze kayıtlı olan gayrimenkulü veya aracınızı ipotek olarak bankaya sunup kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Asıl burada önemli olan tabi ki talep ettiğiniz nakit para tutarıdır. Çok yüklü miktarlar talep edecekseniz kredi başvurunuz red edilebilir.

Nakit Para Bulmak İçin Yapmamanız Gerekenler

Para bulmak isterken insanlar pek çok hatalı davranışta bulunabilirler. Halk arasında bilinen gayriresmi çalışan tefecilerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu kişiler sizlere senet karşılığı nakit para verebilirler fakat alacağınız örneğin 1000 TL size 2 veya 3 kat arası bir geri ödeme ile karşınıza gelecektir. Bu sebeptendir ki bu tarz kişilerden kesinlikle nakit para almayınız.

Daha önce nakit para hakkında yazmış olduğumuz Acil Nakit Para İsteyenlere Öneriler başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık