Network Marketing Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

24 Mayıs 2017

Network Marketing ile para kazanmak istiyorum! Network Marketing para kazanmak kolay mıdır? Network Marketing ile nasıl para kazanılır? Network Marketing hakkında hazırladığımız bu yazımızda kredispara.com farkı ile faydalı bilgilere sahip oluyorsunuz. Network Marketing nedir, nasıl para kazanılır? Diye kendi kendinize sormak yerine, bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Network Marketing

Network Marketing Nedir?

Network Marketing, bir ürünü üretimden sonra doğrudan tüketiciye ulaştırmak ve bunun karşılığında gelir elde etmektir. Network Marketing sistemi son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Firmalar artık Network Marketing sistemine geçiş yapmaya başlamıştır. Network Marketing sisteminde üretici firma üretimden sonra ürünlerini sipariş üzerine satış temsilcileri aracılığı ile tüketicilere doğrudan ulaştırır. Yani arada bir toptancı, dağıtıcı, perakendeci, mağazacı yoktur. Aracı bu denli çok aracı olmadığı için tüketici ürünü daha uygun fiyata almış olur. Satış temsilcileri üretici firma ile tüketici arasındaki tek aracıdır. Ancak sistem satış temsilcilerini aracı olarak görmez. Satış temsilcileri, ürünlerin tanıtımını yapmak, onları insanlara tanıtmakla yükümlüdür ve sistemin en büyük parçasıdır.

Network Marketing Sistem Özellikleri Nelerdir?

Dünya genelinde oldukça yaygın bir halde bulunan Network Marketing sistemi, küresel pazarlamada büyük bir yok kat etmiştir. Gün geçtikçe de yenilikler ile sistemin gelişmesi ve genişlemesi olası bir sonuçtur. Network Marketing sisteminin genel olarak özellikleri ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır.

  • Network Marketing sistemi, aracısız bir şekilde daha hızlı ve daha uygun bir şekilde ürünlerin tüketicilere ulaştığı dünyaca yaygın bir sistemdir.
  • Network Marketing sisteminde ürünler katalog satış tekniği ile satış temsilcileri vasıtasıyla doğrudan satış yapılır. Network Marketing firma ürünleri dışarıda başka bir yerde satılmaz. Satışı da genel olarak tüm firmalarca yasaktır.
  • Network Marketing sistemi ile çalışan firmaların ürün fiyatları katalog üzerinde belirtilir. Bu fiyatların dışında satış yapılması da kesinlikle yasaktır.
  • Network Marketing sisteminde satış temsilcilerinin rolü ve önemi oldukça büyüktür. Onlar, üretici firmanın tüketici karşısındaki yüzüdür.
  • Network Marketing sisteminde satış temsilcileri için kazan kazan tarzında ekstra ve daha fazla kar elde etmek mümkündür.

Network Marketing İle Para Kazanmak İstiyorum!

Network Marketing sistemi ile para kazanmak isteyenler için yazımızın bu bölümünde tamamlayıcı bilgiler veriyoruz. Network Marketing sistemi ile çalışan pek çok firma için önemli olan tabii ki de üretilen ürünlerin satışının yapılmasıdır. Ürün satışı yaparak para kazanmak da ciddi bir iştir ve emek ister. Network Marketing sistemlerinde ürün hakkında bilgi sahibi olmanın da satış temsilcilerinde ekstra yararı olmaktadır. Ancak tüm ürünler için bilgi sahibi olmaya da gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir: Network Marketing Firmaları

Network Marketing sisteminde, satış temsilcileri katalog üzerinden tanıtımını yaptıkları ürünlerin satışından belirli oranlarda kar alırlar. Bir zorlama yoktur ya da her hangi bir kota bulunmamaktadır. Bazı firmalar da kazanç katlama sistemi olduğu için kotalar vardır ancak bu tamamen satış temsilcisinin maddi olarak yararınadır. Yani bir kotanın üzerine çıkıldığında daha fazla kar almak mümkündür. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz aşağıdaki yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

modellife katalogdan satış temsilcisi

Modellife Katalogdan Satış Temcilliği Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Network Marketing sistemlerinde bir diğer para kazanma yöntemi ise referans olmaktır. Yani bir referans sistemi vardır. Referans sisteminde üyeler yani satış temsilcileri kendilerine alt üyeler dahil edebilirler. Bu şekilde onlar da kendilerine alt üye ekleyebilirler. Ve onlar da onlar da diye bu sonsuz bir şekilde gidebilir. Zaten Network Marketing sisteminde bunun önemi oldukça büyüktür. Yani ağ genişler ve Network Marketing firmasının ürünleri daha çok tüketiciye daha çabuk ulaşır. Referans yani alt üye sisteminde de yapılan her satıştan üstler belirli oranlarda kar elde ederler. Oldukça kazançlı ve kazançlı olduğu için de zevkli bir iştir.

Yazımızı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere soru, görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Gratis Kozmetik Bayilik Şartları ve Başvurusu başlıklı yazımız Bayilik, Gratis Bayiliği ve Gratis Bayilik Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık