Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Günümüzde paraya ihtiyacı olmayan bir insan olduğunu düşünmüyorum. 7’sinden 70’ine çoğu insanın paraya ihtiyacı vardır. Meslek sahibi olanında emekli olanında, fakat bu insan topluluğu içinde en çok paraya ihtiyacı olan kişiler şüphesiz ki öğrencilerdir. Kimisi ailesine yük olmak istemezken kimisi de elindekiyle yetinmesini bilmediğinden daha fazla para elde edebilmek için farklı yollara başvurmaktadırlar. Bu yolların başında ilk akla gelen seçenek, kredi kartına sahip olmaktır. Kredi kartı kişinin eline geçtiğinde, kart sahibi sanki o para cebinden çıkmıyormuş gibi düşünerek sürekli ve bilinçsizce harcama yapabilmektedir. Buda daha sonra çeşitli sıkıntılar doğurabilmektedir. Öğrenciyseniz ve birde kredi kartına başvuruyorsanız başvuracağınız bankanın “kart kullanım bedeli” almadığından emin olmanızı öneririm. Çoğu banka karta başvurduğunuz sırada kart kullanım bedelinin alınmayacağını söylerken, sözleşmeye dikkatlice göz attığınızda kart kullanım bedelinin yansıtılacağını görebilirsiniz. Size tavsiyem bankada görüştüğünüz kişiye kart kullanım bedelinin alınmamasıyla ilgili bir kağıt imzalatmanızdır. Bankaya başvurduğunuz tarihten 1 yıl sonra, banka sistemi okuldaki mevcut sistemi öğrencilik durumunuzun devam edip etmediğini kontrol etmek için irtibata geçecektir. Bu durumda da öğrenci kaydınızın aktif olduğundan emin olmalısınız. Peki, öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

İş Bankası İşte Üniversiteli kartı

18 yaş ve üstü öğrenciler kullanabilir. Temaslı Visa tipinde 25 TL, temassız Visa da 20 TL senelik kullanım bedeli vardır. Limiti 300 TL’dir.

Akbank Axess exi26 kartı

18-26 yaş arası öğrenciler kullanabilir. İkinci yıldan sonra 20TL kullanım bedeli almaktadır. Limiti 500 TL’dir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart kartı

Kredi ve yurtlar kurumundan burs alan öğrenciler kullanabilmektedir. 5 yıl kullanım bedeli almamaktadır. Lisans öğrencilerine 500 TL lisansüstü öğrencilerine 800 TL limit vermektedir.

TEB Bankası ÜniversiteTEB kartı

Üniversite öğrencileri kullanabilir. Yıllık 9 TL kullanım bedeli almaktadır. Limiti 500-1000 arasındadır.

HSBC Bankası HSBC Campus kredi kartı

Üniversite öğrencileri kullanabilir. Limiti 500 TL’dir.

Yapı Kredi Bankası Play Card

18 yaşını doldurmuş 4 yıllık ve daha üzeri sürede öğrenim görecek öğrenciler kullanabilir. 70 TL senelik kullanım bedeli bulunmaktadır. Limiti 1000 TL’dir.

Garanti Bankası Bonus Genç kredi kartı

18-25 arası öğrenciler kullanabilir. Limiti 500 TL’dir.

Finansbank CardFinans Go kredi kartı

18-26 yaş arası öğrenciler kullanabilir. Limiti 750 TL’dir.

Vakıf Bankası Like kartı

Üniversite öğrencileri kullanabilir. Senelik kullanım bedeli 12 TL’dir. Limiti 500 TL’dir.

Daha önce araştırmış olduğumuz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir? başlıklı yazımız Eft ücreti, Enpara ve Finansbank hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık