Özel Günler ve Bayram Kredisi Başvurusu

27 Haziran 2016

Belki havale yapmak belki maaşınızı çekmek belki de fatura ödemek için mutlaka yolunuz bankaya düşmüştür. Günümüzde finans kuruluşlarından işlem yapmayan kişi yok gibidir. Gelişen piyasa şartları ve bütünleşmiş dünya ekonomisi, bizleri bu sisteme dâhil etmiş durumda. Kimisi eğitimini tamamlamak veya yurt dışında eğitimine devam etmek için kimisi mevcut işinin kapasitesini büyütmek için elinde mevcut olan miktardan fazla nakit paraya ihtiyaç duyuyor. Bu nakit ihtiyacını en hızlı ve pratik şekilde karşılamanın yolu ise bankalardan kredi kullanmak denilebilir.

Bayram Kredisi Başvurusu

Kredi kullanımı belli başlı şartları taşıyan herkes tarafından gerçekleştirilebilecek bir işlem. Öncelikle kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Diğer bir şart, kredi talebinde bulunan kişinin belgelenebilir bir gelirinin olmasıdır. Son olarak da kredi kullanma talebinde bulunacak kişinin borç ödemeden aciz durumda bulunmuyor olması gerekir.

Yukarıda saydığımız şartları taşıyan bir kişi ikincil olarak kullanmak istediği kredinin türünü belirlemelidir. Bunun sebebi bazı kredilerin bazı meslek gruplarına özel oranlı veya masrafsız şekilde tahsis edilmesidir. Haliyle kredi başvurusunda istenecek belgelerde bu durumlarda bazı değişiklikler göstermektedir. Eğer ihtiyacınız daha çok borçlarınız veya alacağınız bir şey için gerekli ise ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Özellikle bayramın gelmesine az bir süre kalması nedeni ile birçok banka da Bayram Kredisi kampanyası adı altında kredi sağlamaktadır. Oldukça cazip oranlardan verilen bu krediler sayesinde sizlerde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Şimdi Bayram Kredisi veren bankaları tek tek inceleyelim.

İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi

İş Bankası her yıl olduğu gibi bu yılda müşterilerine cazip oranlardan kredi sağlıyor. Ekim ayına kadar başvurabileceğiniz bu bayram kredisi ile sizlerde bayramı en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Fazla bir tutara ihtiyacınız yoksa eğer 5.000 TL %0.95 cazip oranı ile 12 ay vadede bir kredi alabilirsiniz. Diğer tutar ve vadeler ise 5.000 TL ile 50.000 TL arasında olmak üzere %0,95 den %1.22’ye kadar çıkmaktadır.          

Garanti Bankası Bayram Kredisi

Yine geleneksel bir biçimde her bayramda cazip oranlardan kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi de Garanti Bankasıdır. Garanti Bankasından %1.43 faiz oranından 15.000 TL kredi alabilirsiniz. 36 ay vadede ödeyeceğiniz bu kredi için aylık ödemeleriniz 561.99 TL olacaktır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık