Paragaranti.com Ne İşe Yarar? Paragaranti Nedir?

15 Kasım 2016

Bankalar müşteri çekmelerinin bir yolu da para sahibi kişileri elde etmesidir. Para sahibi olan kişiler paralarını bankalar aracılığıyla değerlendirmek istemektedir. Paralarını değerlendirmek için çeşitli hizmetleri bankalarda sunmaktadır. Bu yönde sunulan başlıca hizmetler hisse senedi, repo, döviz, altın hesapları, fonlar olmaktadır. Garanti Bankası da bu hizmeti paragaranti adıyla müşterilerine sunmaktadır.

Paragaranti Nedir?

Paragaranti Garanti Bankası’nın internet bankacılığı üzerinden müşterileri için geliştirdiği bir yatırım yazılımıdır. Paragaranti de anlık olarak borsa yatırımı yapabilir, fon alım satımı, altın yatırımı yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde borsa işlemlerini takip edebilir ve tüm borsa işlemlerini (hisse senedi alım – satım) kolaylıkla yapabilirsiniz.

Paragaranti Başvurusu Nasıl Yapılır?

Paragaranti hizmetini kullanmak istiyorsanız öncelikle Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekiyor. Yani Garanti Bankası’ında hesabınız olması gerekli. Garanti Bankası müşterisi iseniz internet bankacılığından yatırım hesabı açmalısınız. Açmış olduğunuz hesap doğrultusundan gerekli evraklar size kurye yoluyla gönderilir. Gerekli evraklarda bulunan imzadıktan sonra kuryeye teslim edilir. Akabinde tarafınız Garanti Bankası’nın telefon bankacılığından size geri dönüş yapılacaktır. Alo Garanti tarafından aranılıp gerekli bilgi girişlerinin ardından Paragaranti hizmetiniz hazır halde olacaktır.

Paragaranti.com Hizmetleri Nelerdir?

Paragaranti hizmetlerine değinecek olursak şunları söyleyebiliriz. Öncelikle Paragaranti giriş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra anasayfa da uzman kişilerin borsa yorumlarını göreceksiniz. Bunun yanında İMKB verileri sürekli olarak güncellenmekte ve hisse senetlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Yatırım yapacağınız hisse senedlerinin alış fiyatlarını, satış fiyatlarını, ödenecek vergileri ve kesintileri de görmeniz mümkündür.

Ayrıca diğer özelliklerine göz atalım. Borsanın kapanışının ardından tüm verileri istatistikleri ve analizleri görmeniz mümkündür. Ayrıca 1.000 TL’lik bir yatırımın 2 haftalık bazda ne kadar getirdiğini veya kaybettiğini görmenizi de sağlamaktadır. 1.000 TL’lik bir yatırımın sadece borsa karşısında olmayıp, altın, repo, fon gibi çeşitlei yatırım araçları karşısında ne kadar değer kazandığını veya kaybettiğini gösterip yatırım yapmak isteyen paragaranti sistemini kullananlara fikir vermektedir.

Paragaranti.com sisteminde yatırım yapmak isteyenler

Paragaranti sisteminde yatırım yapmak isteyenler içinde düşünülmüş portföy analizleri de bulunmakta. Yani paragaranti müşterileri yatırım yapacağı konular sistem bilgilendirme yaparken istenilirse yatırım araçları konusunda bilgilendirme alabilirler. Yatırım araçları olan bono, hisse senedi, fonlar gibi bir çok konuda portföy oluşturulup veriler doğrultusunda Garanti Bankası müşterilerini yönlendirmekte. Böyle bir hizmette hiç bilgisi olmayan yatırım yapmak isteyen kişiler içinde güzel bir hizmet olmaktadır.

Bu konuyla alakalı olduğunu düşündüğümü ve daha önce yazmış olduğumuz En İyi Yatırım Araçları Nelerdir? başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Yazımıza katkı sağlamak veya sorularınız için yorum kısmından bizlere yazmayı unutmayınız. Yazımızı da beğendiyseniz paylaşmanız sitemize verdiğiniz katkıyı gösterir. Sitemizde bulunan yatırım üzerine açmış olduğumuz yatırım kategorisinde bir çok fikir ve yazıya ulaşmanız mümkün.

Daha önce araştırmış olduğumuz Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileri? başlıklı yazımız Sigortasız kişi kredi alabilir mi, Sigortasız kişiye kredi ve Sigortasız kişiye kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık