Paragaranti Döviz İşlemleri Nasıl Yapılır?

9 Mart 2017

Paragaranti üzerinden döviz işlemleri nasıl yapılır diye merak edenler için kredispara.com tarafından hazırlanan bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Paragaranti kullanarak döviz alıp satma konusunda geniş bilgi sahibi olmak için bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

Paragaranti Döviz İşlemleri

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere Paragaranti, Garanti Bankasının müşterilerine sunduğu yatırım sisteminin adıdır. Garanti Bankası bünyesinde faaliyet gösteren Paragaranti yatırım yazılım sistemi ile yatırımcılar online olarak işlem yapabilmektedir.

Paragaranti üzerinden yapılan yatırımların başında döviz işlemleri gelmektedir. Dolar ve Euro başta olmak üzere tüm ülke para birimleri üzerinden döviz alım satımı yapıp yatırım gerçekleştirmek mümkündür. Sizler de oturduğunuz yerden Paragaranti yatırım sayesinde döviz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Garanti bankası müşterisi olarak yatırım hesabı açtırmaktır.

paragaranti

Paragaranti nedir diye merak edenler resmin üzerini tıklayarak ilgili yazımızda daha çok bilgiye ulaşabilirler.

Paragaranti Döviz İşlemlerini Nasıl Yaparım?

Paragaranti üzerinden yatırım yapabilmek için banka hesabınıza para yatırmalı ve bu parayı yatırım hesabına aktarmalısınız. Yatırım hesabına aktardığınız para ile yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Paragaranti döviz işlemleri ise sistem üzerinden alım satım yapabilme imkânı sunmaktadır. Sistem üzerinde borsa verileri anlık olarak yayınlanmaktadır. Buna göre işlem yapacağınız döviz yani para biriminin alış ve satış kur bilgileri online olarak takip edilebilir. Yapacağınız döviz yatırımı için veya döviz bozdurma işlemi için komisyon, vergi gibi giderler de yatırım tutarına göre belirlenmektedir. Buna göre paragaranti üzerinden döviz işlemleri yapmak mümkündür.

Paragaranti sistem üzerinde döviz için ayrı bir sekme bulunur. Bu sekmeye girildiğinde ilk olarak karşımıza tüm ülke para birimlerinin alış ve satış kur bilgisi çıkmaktadır. Ayrıca bu para birimlerinin gün başı kuru ve bir önceki günün gün sonu kuru da ayrıca belirtilmektedir. Bu şekilde yatırımcıya bilgi verilmekte ve yardımcı olunmaktadır. İlgili döviz cinsinin  yükseliş mi yoksa düşüş mü yaptığı da bu şekilde öğrenilir.

Yatırım yapılmak istenen ya da mevcut yatırımı yani dövizi bozdurmak istenilen para birimi seçilerek alış ya da satış talebi seçilir. Verilecek onay ile döviz alım ya da satışı yapılabilir. Hiç alım satım yapmadan; örneğin Euro yatırımını dolar yatırımına dönüştürmek de mümkündür. Burada ayrıca oluşacak vergi ve komisyon giderleri de ayrı olarak belirtilir.

Paragaranti sistemi çok kolay ve anlaşılır biçimde hizmet vermektedir. Yatırım yapmak isteyenlerin beğeni ile kullandığı Paragaranti yatırım sistemi ile kolaylıkla döviz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ve Şartları başlıklı yazımız Gelir Belgesiz Kredi, TEB Bankası ve TEB Gelir Belgesiz Kobi Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık