PTT Çalışma Saatleri 2017

PTT çalışma saatlerini ve hangi saatler arasında işlem yapıldığını merak mı ediyorsunuz? PTT, 2017 yılında hangi saatlerde hizmet veriyor, PTT çalışma saatleri nasıldır? kredispara.com olarak bu yazımızda hemen hemen herkesin merak ettiği PTT çalışma saatleri hakkında bilgiler sunmaktayız.

PTT Çalışma Saatleri

PTT Hizmet Şekli Açısından Çalışma Saatleri

PTT kurumu 1840 yılından bu yana hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak posta ve iletişim hizmetinin devlet tarafından verilmesidir. Posta kategorisinde bugün kurye hizmeti de bulunmakta ve son yıllarda ayrıca bankacılık hizmeti de vermektedir. Yani hizmet şekli açısından değerlendirildiğine PTT çalışma saati diye bir ayrım yoktur. PTT her zaman çalışan bir kurum konumundadır. 7 gün 24 saat çalışan personeli biz görmesek bile vardır.

Hizmet Verme Açısından PTT Şubesi Çalışma Saatleri: PTT tüm yurtta şubeleri ve müdürlükleri ile hizmet veren büyük bir ağa sahiptir. Tüm il ve ilçeler başta olmak üzere kasabalarda ve bazı köyler bile şubesi bulunmaktadır. Ayrıca büyük il ve ilçelerde her semt için de bir şubesi vardır. Bu şubelerin ve müdürlüklerin çalışma saatleri ise birbirinden farklıdır. Bu çalışma saati farklılıkları doğu ve batı bölgelere de özellikle kış aylarında değişmektedir. Hatta aynı il veya ilçe merkezinde bulunan şubelerin bile çalışma saatleri arasında değişiklikler söz konusudur. Bu genellikle yoğunluğa göre değişmekte ve aradaki çalışma saati farkı yarım saat veya 1 saat olarak değişmektedir.

Bazı örnekler ile PTT çalışma saatlerini şu şekilde değerlendirelim:

  • Batı Bölgelerde PTT müdürlükleri çalışma saati 08.30 ile 17.30 arasıdır. Öğle tatili 12.30 ile 13.30’dur. Doğu bölgelerinde ise PTT müdürlükleri 08.00 ile 17.00 arasında hizmet verir. Öğle arası 12.00 ile 13.00 arasıdır.
  • PTT şubeleri ise genel olarak yazın 08:30 – 17:00 arası hizmet verir. Öğle molası 1 saat olacak şekilde ya 12:00’de ya da 12:30’da başlar. Doğu bölgelerinde ise kış aylarında PTT şubeleri 08:30 ile 16:30 arası hizmet vermektedir.
  • Özellikle il merkezlerinde büyük şubeler ya da merkez şubeler öğle arası uygulamasına kısmi personel ile gider. Yani bu şubeler öğle arası da açıktır.
  • Yine büyük şubeler veya merkez şubeler cumartesi günleri de kısmi olarak hizmet verir. Ancak bu hizmetlerin içinde tüm işlemler yer almaz.

Daha önce araştırmış olduğumuz İş Hayatında Başarı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımız İş dünyasında dikkat edilmesi gerekenler, İş hayatı ve İş hayatında başarı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık