PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

17 Haziran 2016

Ülkemizin en köklü ve uzun yıllardır sorunsuz işlem yapan firmalarından bir tanesi olan PTT kargo ve posta hizmetinden sonra kredi vermeye de başladı. PTT anlaşmalı bankalar aracılığı ile müşterilerine özellikle emeklilere kredi vermeye devam ediyor. PTT’den kredi alırken diğer bankalara oranla biraz daha uzun süre bekleyebilirsiniz çünkü PTT sizden aldığı başvuruyu aracılık ettiği bankaya göndereceğinden işleminiz uzun sürecektir. Eğer kredi notunuz yüksekse ön onaydan geçmeniz kısa sürede gerçekleşecektir.

Sizlerde PTT’den kredi başvurusu yapabilmek için size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. PTT anlaşmalı olduğu bankalardan uygun faiz oranlarından kredi alabilmektedir ara ara bu yüzden sık sık PTT kredi faiz oranlarını kontrol etmelisiniz. Size uygun faiz oranları olduğu zaman kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

PTT İle Anlaşmalı Bankalar

PTT her yıl anlaşma sağladığı bankalar aracılığı ile binlerce kişiye kredi vermektedir.

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT aracılığı kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. PTT Denizbank Kredisi ile 36 aya varan vadeler ile kredi alabilirsiniz alacağınız kredinin alt limiti 1.000 TL ve üst sınırı 36.000 TL olacaktır. Kredi alırken tek dikkat edilen nokta 77 Yaşından küçük olmanızdır. Kredi tahsis ücreti yoktur.

TEB Jet Kredi

PTT’den emekli maaş alan müşterilerine sağlanan kredilerden bir tanesi de TEB bankasının jet kredisidir. Sizlerde PTT’den maaş alıyorsanız TEB Jet Kredi başvurusu yapabilirsiniz. 36 ay vadeye kadar alabileceğiniz bu kredi için yaş sınırı 70’dir. Ve ihtiyacınız doğrultusunda 30.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Üstelik kredi tahsis ücreti de alınmamaktadır.

ING Bank Kredi Postam

PTT aracılığı ile kredi veren bankalardan bir tanesi de ING Banktır. ING Bank Kredi Postam kampanyası ile PTT’den maaş alan kişilere kredi imkanı sağlıyor. ING Bankasından 36 aya varan vadeler ile 45.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredi tutarına göre kredi faiz oranı değişmektedir. Diğer PTT kredilerinden farklı olarak sadece bu kredi ürününde binde 5 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ömer dedi ki:

    emekliyim ptt den kredi almak istiyorum. yardımcı olur musunuz?

  2. Derya dedi ki:

    Dul atlı alıyorum maaşımı PTT ye taşımak istiyorum nasıl yparım

  3. Derya dedi ki:

    5415037280 buradan ulaşabilirsiniz emekli maçımı PTT tasıma istiyorum

Yorum Yaz


Yukarı Çık