Satış Ortaklığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

14 Temmuz 2017

kredispara.com takipçileri bu yazımızda sizlere satış ortaklığı  nedir ve nasıl para kazanılır hakkında detaylı bilgiler veriyoruz. Satış oraklığı yapmak istiyorum fakat nasıl oluyor, nasıl para kazanabilirim diyorsanız tüm detayları bu yazımızda bulmanız mümkündür. Şimdi gelin hep birlikte bu konuda neler yapabiliriz göz atalım.

Satış Ortaklığı

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış Ortaklığı denildiğinde aklımıza ne geliyor? Satış ortaklığı, en basit ifade ile üretici ana firmadan ürünleri doğrudan tedarik ederek, bu ürünlerin tanıtımını yapmak ve satışını gerçekleştirerek bu satıştan kar elde etmektir. Satış ortaklığının olmazsa olmazı ise ürünlerin tanıtımını yapacağımız kataloglardır. Halk arasında satış ortaklığı iş fikri katalogdan satış olarak da bilinmektedir. Yine halk arasında satış ortaklığı iş fikri, doğrudan satış olarak da adlandırılmaktadır.

Satış ortaklığı iş fikrinin bir diğer kolu ise network sistemidir. Network, bir ağı temsil etmektedir. Yani bir çevremiz var ve bu çevredeki insanları da içinde bulunduğumuz sistemin içine dahil ederek ağı genişletiyoruz. Hem yeni üyeden hem de üyelerin yapacağı satışlardan da belirli oranlarda prim alıyoruz. Bu da mevcut karımızı artırıyor. Satış Ortaklığı işlerinde daha çok müşteri kazanmak satış karımızı arttırıcı etmenlerin başında gelmektedir. Network sistemi ile daha önce yazmış olduğumuz konumuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

network marketing

Network marketing ile nasıl para kazanılır? Network marketing nedir? Resmin üzerini tıklayıp ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Network Marketing Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı İşi Nasıl Yapılır?

Satış Ortaklığı işi yapmak için öncelikler kendimize çalışabileceğimiz güvenilir bir şirket bulmamız gerekir. Son yıllarda bu alanda pek çok sektörde piyasada firma sayısı artmıştır. Özellikler Avrupa ve Amerika menşeli olmak üzere uluslar arası düzeyde faaliyet gösteren firmalar satış ortaklığı iş fikrinin önde gelenleri arasında yer almaktadır. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında ise çalışacağımız firmanın güvenilir olmasıdır. Öyle ki satış ortaklığı işinde firmalar ürün satışlarından satış temsilcilerine belirli oranlarda kar payı vermektedir. İşte bu satış ortaklarının ana geliri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kar paylarının düzenli olarak ve aksamadan verilmesi gerekmektedir. Kimi firmalar bunu aksatmaktadır. Buna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kendimize satış ortaklığı yapacak güvenilir bir firma bulduktan sonra yapmamız gereken ise firmanın ürünlerini detaylı olarak incelemektir. Ne satacağız, öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor. Konu ile ilgili günümüzde internet üzerinden pek çok bilgi ve kullanıcı yorumlarına ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra firmalar genellikle seminer düzenlemektedir; bu seminerlere katılmalı ve bilgi almalıyız.

Satış ortaklığı işinde üretici firma genellikle her ay düzenli olarak güncel katalog basmakta ve bunu satış ortaklarına ulaştırmaktadır. Kataloglarda ürünlerin satış fiyatı da yazmaktadır. Neredeyse her yeni katalogda indirim ve fırsat ürünleri de ayrıca belirtilmektedir. Satış ortakları ellerindeki bu kataloglar ile öncelikle ürün tanıtımını yaparlar. Ürün tanıtımlarında ayrıca satış ortaklarında ürünlerden örnekler de mevcut olabilmektedir. Ürünlerin tanıtımı yapıldıktan sonra isteyen müşterilere ürün satışı yapılır. Eğer daha önceden tedarik edilmiş ise eldeki ürün satılır veya sipariş üzerinde üretici firmaya talep çekilir. Bunun üzerinde üretici firma satış ortağına siparişlerini hazırlar ve kargo ile gönderir. Satış ortağı kargo ile kendine ulaştırılan ürünleri müşterilerine teslim eder.

Satış Ortaklığı İşinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Satış Ortaklığı işinde dikkat edilmesi gerekenleri ana hatları ile şu şekilde sıralayalım.

  • Satış ortaklığını güvenilir firmalar ile yapmalıyız.
  • Satış ortaklığı yapacağımız firmanın ürünlerini yakından tanımalıyız ve mümkünse önce kendimiz kullanarak tecrübe edinmeliyiz.
  • Müşterilerden sipariş aldığımız zaman mümkünse ürün fiyatının tamamını ya da bir kısmını peşin olarak almalıyız.
  • Siparişlerimizi firmaya doğru bir şekilde geçmeliyiz.
  • Firmadan gelen ürünleri zaman kaybetmeden müşterilerimize ulaştırmalıyız.

Satış Ortaklığı İle Çalışan Firmalar Hangileridir?

Satış ortaklığı sistemi ile çalışan firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Satış ortaklığı sistemi yaygın olarak kozmetik sektörü firmalarında görülmektedir. Bunun dışında son yıllarda doğal sağlık ürünleri, tekstil ürünleri gibi alanlarda da faaliyet gösteren firmalar da satış ortaklığı sistemi çalışmaya başlamıştır. Sizler de bu firmalar ile irtibat kurarak satış ortaklığı işine girerek para kazanabilirsiniz.

Bu konumuzu okuyan ziyaretçilerimiz aşağıdaki konularımıza göz attılar. Sizinde ilginizi çekebilir.


modellife katalogdan satış temsilcisi

Modellife Katalogdan Satış Temcilliği Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Resmin üzerini tıklayıp ilgili konumuza ulaşabilirsiniz.

Modellife ile Katalogdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Konumuzun altında bulunan yorum kısmından bizlere ve diğer ziyaretçilerimize düşüncelerinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca sitemizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Bu sebepten dolayı yazımızı beğenmeyi ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Evde Teraryum Yaparak Ek Gelir Elde Etmek - Para Kazanmak başlıklı yazımız Evde Teraryum, Evde Teraryum Yaparak Para Kazan ve Evde Teraryum Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık