SGK Primi Kredi Kartıyla Ödeme

10 Şubat 2017

SGK prim ödemesini kredi kartı ile yapabilir miyim? Kredi kartı ile SGK prim ödemesi nasıl yapılır? SGK prim ödemesini kredi kartı ile yapmak avantaj sağlar mı? İşverenlerin son günlerde en çok aklına takılan sorulardan olan SGK primini kredi kartı ile ödeme hizmeti hakkında kredispara.com olarak hazırladığımız bu yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

SGK Primi Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi Kartı İle SGK Primi Ödeme Kolaylığı: İşverenlerin işçileri adına ödemek zorunda olduğu SGK pirimi kredi kartı ile ödeme imkânı ile yaklaşık 5 yıldır sunulmaktadır. İşverenler SGK primini ödemek zorunda yani sigortasız işçi çalıştırmak yasak ve aynı zamanda suçtur. Sigortasız bir işte tam zamanlı olarak çalışmak da aynı zamanda yasaktır. Bu nedenler ve yasal hükümler gereği iş yeri sahipleri, çalıştırdıkları personelin her birine sigorta yapmak yani SGK primi ödemek zorundadır. Son zamanlarda hem iş yeri sahiplerine yardımcı olmak, kolaylık sağlamak için hem de sosyal güvenlik kurumunun işlem yoğunluğunu azaltmak için devlet tarafından bu sistem hizmete sunulmuştur. SGK primini kredi kartı ile ödeme hizmeti ile zamandan da tasarruf sağlanmıştır.

Kredi kartı ile SGK primi ödeme sistemi ile işlemler hızlandırılmış ve kolaylık getirilmiştir. İşverenlerin SGK primi için nakit parası olmasa bile kredi kartı ile ödeme seçeneği ortaya çıkarılmıştır. Bu şekilde hem gecikmeler önlenmekte hem de oluşabilecek gecikmelerden dolayı cezalar önlenmektedir. Kredi kartı ile SGK primi ödeme hizmeti işverenler tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

SGK Primini Kredi Kartıyla Ödemek İstiyorum

Kredi Kartı İle SGK Primi Ödeme Nasıl Olur?

Kredi kartı ile SGK prim ödemesi oldukça kolay bir işlemdir. Kredi kartı ile alışveriş yapmak gibi kolay bir şekilde olmaktadır. SGK primini kredi kartı ile ödemek için işyeri sahibi kredi kartından işlem yapar. Bunu gerçekleştirmek için SGK web hizmetinden yararlanır. SGK web sayfası üzerinden rahatlıkla çalışanlarının SGK prim ödemesini gerçekleştirebilir. Birkaç dakika içinde kredi kartı ile SGK prim ödemesi yapmak mümkündür.

SGK primini kredi kartı ile ödemek için bankaların da hizmetleri bulunmaktadır. Son zamanlarda bankaların geliştirdiği yeni hizmetler arasında kredi kartı ile SGK prim ödemesi mevcuttur. Bankanın web sitesi online işlem menüsü üzerinden kredi kartı ile SGK prim ödemesi gerçekleşebilmektedir. Bunun dışında da çok daha akılcı bir sistem de bankalar tarafından geliştirilmiştir. O da kredi kartı üzerinden otomatik olarak SGK prim ödemesinin yapılmasıdır. Belirlenen zamanlarda düzenli olarak kredi kartı üzerinden otomatik olarak SGK prim ödemesi banka tarafından yapılır. Burada oluşturulan sistem sayesinde işverenin talimatı doğrultusunda kredi kartından düzenli olarak SGK prim ödemesi yapılır. İşlem takibi sistem üzerinden otomatik olarak banka tarafından yapılır.

SGK Prim Ödemesinin Kredi Kartı İle Yapmanın Avantajları Nelerdir?

  • Kredi kartı ile SGK prim ödemesi yapmak zamandan tasarruf sağlar,
  • Kredi kartı ile ödenen SGK primleri işverene işlem kolaylığı ve takip kolaylığı sağlamaktadır.
  • İşverenler için nakit sıkışıklığını önler veya azaltır.
  • Özellikle otomatik olarak kredi kartına verilen talimat ile SGK prim ödemelerinin gecikmesi yaşanmaz. Cezalar önlenir.
  • Kredi kartı ile SGK prim ödemesi yapan işverenin aynı zamanda ilgili banka üzerinde referans puanı da artar.

Daha önce araştırmış olduğumuz Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız Kredi Kartı Borcu Yapılandırma, Kredi Kartı Borcumu Yapılandırmak İstiyorum ve Kredi Kartı Yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık