Sıfır (0) Faizli Konut Projeleri

30 Ağustos 2016

Fâizlerdeki artış ve ekonomik daralma diğer sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de durgunluğa neden olmaya devam ediyor. İnşaat sektörünün ve tercih seçeneklerinin hızla gelişmesi sonucu birçok insan uygun teklifler ile ev sâhibi olma hayâli kurar iken fâizlerin yüksek olması ve bankaların kredi tekliflerinin yatırımcıya pek cazip gelmemesi, insanları yatırımdan ziyade tasarrufa yöneltmiş durumda. Banka fâizlerinden memnun olmayan müşterisini düşünen şirketler, müşterilerine uzun vâdeli yatırım planları sunuyor.

Sıfır Faizli Konutlar

Birçok yenilik ve fırsatı da bir arada sunarak herkesi ev sâhibi yapmayı hedefleyen şirketler ise %0 (Sıfır) Faizli Konut Projeleri yaparak insanların artık ev sâhibi olmalarının yanı sıra yatırım yapmalarını da destekler olmuş gibi gözüküyor. Oldukça cezbedici olan bu fırsatı, yatırımcı bir kez daha gözden geçirmeli. Fâizlerin hızla yükseldiği ve yatırımcıya aman vermeyen ekonomik olayların gözlendiği günlerde bu tür kampanyalar yatırımcı için büyük fırsat!

Sektördeki bu rekabetin ardı arkası kesileceğe benzemiyor. İnşaat sektöründeki maliyet artışları nedeni ile zam beklentisi içerisinde olan pek çok şirket, müşterileri kendi bünyesine çekmek için daha ne gibi fırsatlar sunarlar bilinmez; ama şimdilik, kaçırılmayacak fırsatlar sundukları kesin. Tüm bunların yanında bankalar da ev kredileri için cazip teklifler sunmaya devam ediyor. Tek yapmanız gereken size en uygun fırsatı yakalamak.

Peki, müşteriler ne tür konutları tercih ediyor? Tercih edilecek konutun ulaşım yollarına yakın olması, manzarasının güzel olması ve oda sayısını fazla olması tercih sebepleri arasında yerini alıyor. Tabii bu tercihler biraz cep yakan cinsten; ama üzülmeyin! Bu sektörde her bütçeye uygun ev bulmak mümkündür. Siz yeter ki kararınızı verin. Ya tasarruf ya yatırım ya da ev sâhibi olma ihtiyacına yönelik bir seçim.

Yatırım yapmayı ve konut kredileri hakkında ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz konuyla alakalı yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce araştırmış olduğumuz En İyi Yatırım Araçları Nelerdir? başlıklı yazımız Altın Yatırımı, Borsa Yatırımı ve En iyi yatırım araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık