Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

1 Kasım 2016

Sigortasız olarak bir iş yerinde çalışmak veya çalıştırmak kanunlarımız gereği suç teşkil etmektedir. Peki herkes sigortalı mı çalışıyor tabi ki hayır. Bu şekilde çalışanlar genellikle kendi el emeği veya yetenekleri doğrultusunda çalışıp para kazanmakta. Peki sigortasız olarak çalışıldığında bankalar kredi veriyor mu? sorusunu sizler için araştırdık. Sigortasız çalışarak kredi veren bankaları sizlere aktaralım.

Sigorta hepimizin bildiği gibi bir hayat güvencesiz. Eğer ki sigortalı olarak çalışılıyorsa bir gelir elde ettiğinin de göstergesidir. Böyle bir durumda kişiler kredi çekebilmekte. Tabi her sigortalı çalışan kredi alabilir mi tabi ki hayır. Bankalar ister sigortalı isterse sigortasız olsun belli kriterlere göre kredi imkanı sağlamaktadır. Bu yazımızda sigortasız kişiye kredi veren bankalar yine sigortasız kişinin kredi başvuru şartlarına bakacağız.

Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir?

Daha önceki yazılarımızda gelir belgesi olmadan kredi nasıl alınır anlatmaya çalıştık. O yazımızı merak edenler buradan bakabilirler. Yukarı da bahsettiğimiz gibi sigortalı bir çalışan dahi bankaların kredi imkanlarına uyması gerektiğini belirttik. Peki sigortasız kişiler de kredi başvurusu nasıl olur? Bankaların aradığı şartlar nelerdir? Öncelikle her kredi başvurusunda olduğu gibi bankanın özellikle ve ilk dikkat ettiği kriter kredi notunuzdur. Kredi notunuz eğer bir risk teşkil etmiyorsa banka sigortasız oluşunuza bakmadan kredi başvurunuzu onaylayacaktır. Tabi bu nokta talep etmiş olduğunuz kredi tutarı da önemlidir. Örneğin 5000 TL’lik bir kredi başvurunuzun onaylanması kolaydır. Fakat meblağlar yükseldikçe özellikle de 50.000 TL’yi aştığı vakit bankalar daha temkinli davranmakta ve buna göre sizden istediğiniz tutar karşısında sizlerden kefil veya ipotek ettirebileceğiniz malları isteyecektir.

Ayrıca sigortasız kişiler için kredi başvurusunda bankaların dikkat ettikleri bir diğer kriter de ödemelerinizdir. Ödemeden kasıtta kullanmış olduğunuz banka kredi kartlarınızın ödemesi. Eğer kredi kartlarınızı zamanında ve geciktirmeden ödüyorsanız bu hem kredi notunuzu yükseltecek hem de kredi başvurunuzun onaylanmasını.

Bir diğer nokta ise vadeli ve vadesiz hesaplarınızın durumu. Hesaplarınız da yüklü miktarda para girişleri olması veya hesap hareketlerinizin çok sık olması sigortasız kişiler için kredi başvurusu onayında büyük avantajlar sağlamaktadır. Şimdi sigortasız olanlara kredi veren bankalar listesine göz atalım.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yazımızın en önemli kısmına gelelim ve sigortasız olanlara kredi veren bankalara göz atalım.

Finansbank Kredi

Finansbank ülkemizde faaliyet gösteren köklü bankalardan biridir. Hem düşük faiz oranları ile hem de uygun vade seçenekleri ile kredi başvuru yapabilirsiniz. Finansbank kredi başvurusuna ister internetten isterseniz SMS yoluyla başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi

Denizbank kredi başvurularınızı da internet bankacılığı aracılığıyla, şube aracılığıyla veya SMS aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Denizbank Kredi Başvurusu‘nda bulunmak isteyenler ilgili yazımıza göz atabilirler.

İngbank Kredi Başvurusu

İngbank’tan kredi başvurusunda bulunabilirler. Detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

Yapıkredi Kredi Başvuru

Yapıkredi bankası sigortasız kişilerin kredi başvurusunda bulunduğu ve onay aldığı en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Genellikle üst limiti 10.000 TL kredi olmaktadır.

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank genellikle devlet destekli kredi başvuruları yapılmaktadır. Fakat sigortasız kişilere kredi veren bankalar listesinde yerini almaktadır. Başvuru ile detaylar: Halkbank Kredi

Sigortasız kredi veren bankalar listemizi sizler için araştırmaya ve eklemeler yapmaya devam edeceğiz. Kredi başvuru ve onay kriterleri hemen hemen her bankada aynı kriterler karşımıza çıkmaktadır. Genellikle kredi üst limitleri 10.000 TL ile 20.000 TL arası değişmektedir. Yukarıda verdiğimiz bilgiler bankaların politikalarına göre farklılık gösterebilir. Yazımıza yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

Daha önce araştırmış olduğumuz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu başlıklı yazımız çalışmayan ev hanımları için kredi, Ev hanımları kredi başvurusu ve Ev hanımlarına kredi imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık